Klub z Wielkopolski w zeszłym sezonie zadziwił wszystkich kibiców i ekspertów awansując na przekór faworytom do 1 Polskiej Ligi Żużlowej. Teraz w sezonie 2023 ich głównym zadaniem będzie utrzymać się na zapleczu najlepszej żużlowej ligi świata. Pomóc ma w tym nowy sponsor tytularny.

Spec House PSŻ Poznań to już przeszłość, po awansie do wyższej klasy rozgrywkowej pojawiły się nowe możliwości promocyjne a z nimi nowe kontrakty, którymi pochwalił się klub z Wielkopolski . Tym samym w nadchodzącym sezonie 2023 pełna nazwa drużyny brzmieć będzie – ebebe PSŻ Poznań. Firma Ebebe zajmuje się produkcją i dystrybucją produktów do codziennej higieny. To duży krok ku utrzymaniu w 1 Polskiej Lidze Żużlowej, gdyż jak na konferencji stwierdził prezes klubu Jakub Kozaczyk, jest ono wysokie:

Pozwala nam zamknąć budżet, więc musimy się z tego cieszyć.  W klubie wszystko zmierza w dobrym kierunku, firmy wręcz garną się one do wspierania poznańskiego klubu. Mamy około 75 sponsorów, a wisienką było pozyskanie sponsora tytularnego.

Dla poznańskiego speedway’a nadchodzący sezon jest bardzo istotny. Pomimo skazania na spadek przez kilku ekspertów klub nie zamierza się poddawać, co widać chociażby po umowach sponsorskich. Ostatnie lata pokazały, że posiadanie pozycji beniaminka wcale nie oznacza automatycznego spadku, szczególnie gdy w klubie pojawia się nowy duży sponsor. Więc czy klubowi z Golęcina z dodatkowym uda się utrzymać w 1 Polskiej Lidze Żużlowej? Z pewnością ich szanse na to zdecydowanie wzrosły, jednak czy sukces marketingowy przekuje się na sportowy?

 

 

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.