Polska pogoda w marcu ma to do siebie, że lubi sprawiać niespodzianki. Wielu kibiców z pewnością pamięta gdy zacierali ręce na pierwsze treningi swoich drużyn a tu nagle… spada kilka centymetrów śniegu. Na szczęście w Rybniku pogoda dopisała i żużlowcy pierwszy raz mogli wyjechać na tor.

Trzeba przyznać, że obecne warunki atmosferyczne w większości ośrodków napawają optymizmem, choć zdarzają się wciąż opady śniegu. Dobrą pogodę jako pierwsza w Polsce wykorzystała ekipa For Nature Solutions Apatora Toruń, jako drudzy na torze pojawili się reprezentanci ROW-u Rybnik. Kółka na rybnickim owalu „kręcili”: Paweł Trześniewski, Kacper Tkocz, Kamil Winkler i Lech Chlebowski. Na razie więc kibice mieli okazję do zobaczenia na torze najmłodszych zawodników klubu, którzy w nadchodzącym sezonie będą stanowić siłę formacji juniorskiej rybniczan.

Zależnie od pogody w tym tygodniu w klubie pojawić ma się również Krystian Pieszczek oraz Jan Kvech. Istniała również obawa, że tor w Rybniku nie zostanie przygotowany na czas i zajęcia będzie trzeba przełożyć na inny termin. To z kolei oznacza stratę cennego czasu zawodników na „rozprostowanie kości” po zimowej przerwie. Na szczęście jednak, jak poinformował w rozmowie z portalem polskizuzel.pl prezes klubu Krzysztof Mrozek, toromistrzowie wykonali kawał dobrej roboty:

Mamy w Rybniku takich fachowców, którzy niewiele gadają, ale są za to szybcy i skuteczni. Pogoda nie była ostatnio najlepsza, ale naszym toromistrzom, którzy stanowią fajną, zgraną paczkę, udało się przygotować tor i zaliczyliśmy pierwszy trening, który odbył się 13 marca. Początkowo planowano zajęcia na 14 lub 15 marca, ale po niedzielnych pracach szkoleniowiec uznał, że nie ma co siedzieć z założonymi rękami, skoro grupa toromistrzów zrobiła, co do nich należy.

Niedługo podobnych decyzji odnośnie wyjazdu na tor możemy spodziewać się w kolejnych ośrodkach 1 Polskiej Ligi Żużlowej. Na piątek trening zaplanowali zawodnicy Wybrzeża Gdańsk, jednak wszystko w Gdańsku, ale i w innych ośrodkach zależy od lubiącej płatać figle pogody. Czy zobaczymy więcej wyjazdów na tor w pierwszej lidze w tym tygodniu?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.