Mimo że ekipa Holsted Tigers przegrywała już 23:31 z GSK Liga, to ostatecznie po fantastycznej końcówce pokonała przyjezdnych wynikiem 43:41 i zgarnęła ważne punkty do ligowej tabeli.

W poprzedniej kolejce zawodnicy GSK Liga ulegli Team Fjelsted 39:45, natomiast ekipa „Tygrysów” wysoko pokonała Slangerup Speedway 48:36. W barwach Holsted Tigers debiutował w tym spotkaniu Damian Ratajczak.

Początek spotkania nieoczekiwanie należał od gości, którzy już pierwszy bieg wygrali w stosunku 5:1, a ich przewaga po piątym biegu wzrosła nawet do ośmiu punktów. Była to przede wszystkim zasługa Przemysława Pawlickiego i Nickiego Pedersena (który przez lata startował w barwach „Tygrysów”) którzy zaliczyli kapitalny początek spotkania.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w biegu siódmym. Damian Ratajczak stracił kontrolę nad motocyklem i z impetem uderzył w bandę. Wyjechała do niego karetka, w której został zwieziony do parku maszyn, a przerwa w zawodach potrwała kilkadziesiąt minut. Zawodnik Unii został przetransportowany do szpitala, gdzie przejdzie bardziej szczegółowe badania.

Goście ponownie odskoczyli po biegach ósmym i dziewiątym. Najpierw para Pawlicki – Thorst przywiozła 4:2 a następnie Pedersen – Thorsell 5:1. W czwartej serii gospodarze pokazali jednak siłę wygrywając biegi 5:1, 4:2 i ponownie 5:1, wychodząc tym samym na prowadzenie 37:35 przed biegami nominowanymi. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli w tym dreszczowcu 43:41.

Najlepiej w ekipie gości radzili sobie Nicki Pedersen (13+1) oraz Przemysław Pawlicki (16+1). Po stronie gospodarzy świetne zawody odjechali Rene Bach (11+2), Jacob Thorsell (11+1), Timo Lahti (10+2) oraz Rasmus Jensen (10).

Holsted Tigers – GSK Liga 43:41