Do poważnie wyglądającego upadku z udziałem Damiana Ratajczaka doszło podczas wczorajszego meczu ligi duńskiej pomiędzy Holsted Tigers a GSK Liga. Młody zawodnik GSK Liga oraz Unii Leszno przeszedł już szczegółowe badania. 

Przypominamy że cała sytuacja miała miejsce w biegu siódmym. Damian Ratajczak stracił kontrolę nad motocyklem i z impetem uderzył w bandę. Wyjechała do niego karetka, w której został zwieziony do parku maszyn, a przerwa w zawodach potrwała kilkadziesiąt minut. Zawodnik Unii został przetransportowany do szpitala, gdzie przejdzie bardziej szczegółowe badania.

– Damian Ratajczak doznał upadku podczas dzisiejszego meczu ligi duńskiej. Został niezwłocznie przetransportowany do szpitala, gdzie obecnie przeprowadzane są niezbędne badania mające określić stan jego zdrowia – mogliśmy przeczytać w komunikacie klubu.

Dziś ekipa z Leszna przekazała kolejne informacje. Okazuje się, że kontuzja lidera formacji juniorskiej ekipy „Byków” jest bardzo poważna.

– Wyniki badań przeprowadzonych po upadku Damiana Ratajczaka w lidze duńskiej potwierdziły złamanie kości udowej. Obecnie naszemu zawodnikowi udzielana jest kompleksowa opieka medyczna. Jutro Damian przejdzie operację w Esbjergu – czytamy.

Ratajczak w tym meczu debiutował w barwach Holsted Tigers. Na ten moment nie wiadomo, ile potrwa jego przerwa w startach.

Przeczytaj także:

SpeedwayLigaen. Walka z torem w Outrup. Zwycięskie Region Varde

SpeedwayLigaen. Imponująca pogoń Holsted Tigers. Groźny upadek Ratajczaka

SpeedwayLigaen. Zacięty mecz w Esbjerg. Decydował ostatni bieg!

Poznaliśmy obsadę sędziowską na 5. kolejkę Metalkas 2. Ekstraligi

Kibice mogą być spokojni, Kai Huckenbeck pojedzie w Poznaniu

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.