W najbliższy weekend na torach 1 Polskiej Ligi Żużlowej będziemy świadkami kolejnych spotkań rundy rewanżowej w ramach 12. kolejki spotkań. Zbliżająca się kolejka może być kluczowa w kontekście układu tabeli na koniec sezonu. Zapraszamy na jej zapowiedź w Twoim Portalu Żużlowym!

ROW Rybnik – Abramczyk Polonia Bydgoszcz, godz. 16:30, 08.07.2023

Najciekawsze spotkanie ze zbliżającej się kolejki startów jednocześnie zapoczątkuje rywalizację. Na torze przy Gliwickiej 72 będziemy świadkami rywalizacji dwóch ekip walczących o drugą pozycję w tabeli 1 Polskiej Ligi. W Rybniku zmierzy się będąca ostatnio w kapitalnej formie ekipa miejscowych „Rekinów” z mającą swoje problemy kadrowe ekipą Abramczyk Polonii. To mecz ważny dla obu zespołów, które dzieli tyko punkt w ligowej tabeli. Zwycięstwo może okazać się kluczowe w rozstawieniu w fazie play-off. Nikt więc nie będzie odpuszczał gazu a kibice mogą być pewni ciekawego widowiska na Gliwickiej 72.

Arged Malesa Ostrów – Trans MF Landshut Devils, godz. 16:30, 08.07.2023 

Równolegle do spotkania w Rybniku kibice w Ostrowie Wielkopolskim będą świadkami rywalizacji Arged Malesy z „Diabłami” z Landshut. Miejscowa ekipa mierzy się z ogromnymi problemami w ostatnim czasie. Niektórzy eksperci mówili nawet o ich spadku, ostrowianie wygrali jednak spotkanie z Abramczyk Polonią i odbili się od dna. Teraz walczą o fazę play-off i oddalenie od siebie widma spadku, które jest jednak zdecydowanie mniejsze. „Diabły” natomiast nie mają zbytniej presji, jadą do spadkowicza z PGE Ekstraligi, pierwszy mecz na własnym obiekcie wysoko przegrali. Jedyne co im pozostało to zostawić po sobie dobre wrażenie.

H.Skrzydlewska Orzeł Łódź – InvestHousePlus PSŻ Poznań, godz 14:00, 09.07.2023

Dla Orła Łódź najbliższa kolejka ligowa będzie najważniejszą w całym sezonie. Po fatalnych poprzednich spotkaniach łodzianie muszą się przełamać. Mają na swoim koncie siedem „oczek”, jedno mniej od swoich niedzielnych rywali – PSŻ Poznań, wygrana w tym spotkaniu może oznaczać utrzymanie w 1 Polskiej Lidze. Z tego właśnie powodu obie drużyny zdają sobie sprawę z istoty tego spotkania, przegrana może oznaczać spadek. Podobnie więc do spotkania ROW-u z Polonią, nikt nie będzie odpuszczał gazu, czy beniaminek zdoła wygrać w Łodzi?

Enea Falubaz Zielona Góra – Zdunek Wybrzeże Gdańsk, godz 14:00, 09.07.2023

Zdecydowanie najmniej ciekawe spotkanie ze zbliżającej się 12. kolejki spotkań. Niepokonany lider, „zielonogórski walec”, zmierzy się na własnym obiekcie ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk. Gdańszczanie po wygranej z Polonią i Orłem z pewnością liczą na dobry rezultat w Zielonej Górze. O to może być jednak niesamowicie ciężko, twierdza Enea Falubazu ma się dobrze i nie zapowiada się, aby ten stan rzeczy miał się zmienić. Z pewnością jednak to Falubaz musi, Wybrzeże jedynie może, to chyba jedyny aspekt w którym goście mają jakąkolwiek przewagę.

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.