Tor w Krakowie licencję uzyskał dopiero w połowie września. To właśnie od tego miesiąca można było rozpocząć treningi na krakowskim owalu, i w zasadzie natychmiastowo tak się stało. W okresie jesiennym, choć mamy połowę listopada, to zawodnicy wciąż trenują przy ul. Odmogile i jeśli pogoda nie pokrzyżuje planów, odbędą się tam kolejne jazdy jeszcze w tym roku.

Po przywróceniu licencji na krakowskim torze trenował m.in. nowy zawodnik Motoru Lublin, który wraca po zawieszeniu – Maksym Drabik i nowy zawodnik zielonogórskiego FalubazuDawid Rempała. Na torze mogliśmy ujrzeć również młodych adeptów klubu z Częstochowy – Marcela Kowolika i Szymona Ludwiczaka oraz zawodników młodzieżowego klubu Rybek RybnikPiotra Reszkę i Krzysztofa Harendarczyka. Udział w treningach brali również amatorzy ze Świętochłowic i Tarnowa.

Treningi w stolicy małopolski to jedyna okazja, aby w tym mieście usłyszeć dźwięk żużlowego silnika. Turniej, który był pierwotnie planowany na krakowskim owalu nie odbył się w zakładanym terminie. Mimo to, jest to dobry prognostyk pokazujący, że klub z Krakowa możemy niedługo ujrzeć w rozgrywkach ligowych, lecz na pewno w 2022 nie będzie takiej możliwości.

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.