Mimo, że okres transferowy już dawno za nami, kolejne kluby ogłaszają jeszcze kontrakty podpisane z młodymi zawodnikami. Nie inaczej jest w Grudziądzu, gdzie umowy parafowało 5 kolejnych żużlowców.

Ekstraliga U24, zgodnie z założeniami, da okazję do pokazania się całej rzeszy młodych i utalentowanych zawodników. W najsilniejszej lidze świata nie ma bowiem żadnego klubu, który nie skusiłby się na angaż kilku nieznanych lub gorzej znanych żużlowców, szczególnie z zagranicy.

Nie inaczej jest w Grudziądzu, gdzie dziś swoje umowy parafowało pięciu zawodników – czterech Duńczyków i jeden Brytyjczyk. Są to Chris Wænnerstrøm, Emil Breum, Rasmus Pedersen, Nicklas Aagaard i Jason Edwards. W ostatnich dniach szczególnie głośno zrobiło się o tym drugim, gdyż miał mieć on podpisany kontrakt z drużyną z Wittstocku, lecz jak widać, umowa nie została parafowana.

Przypomnijmy, że w rozgrywkach Ekstraligi U24, w ośmioosobowym składzie będzie mogło znajdować się 4 zawodników zagranicznych. Co więcej, dla bardziej zamożnych klubów dobrą opcją będzie też wypożyczanie obcokrajowych młodzieżowców do zespołów 2. Ligi Żużlowej, gdzie będą oni mogli startować w rozgrywkach ligowych na pozycjach U21.

Wszystkie transfery tegorocznego okienka transferowego znajdziesz TUTAJ.

Zachęcamy również do zapoznania się ze składami:
-> PGE Ekstraliga
-> eWinner 1. Liga Żużlowa
-> 2. Liga Żużlowa
-> U24 Ekstraliga

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.