W Gorzowie nie próżnują! Po problemach z obsadą pozycji zawodnika do lat 24, włodarze klubu z województwa Lubuskiego zdecydowali się zorganizować kolejny obóz dla młodych żużlowców, mający na celu wyłowienie najciekawszych talentów, które w przyszłości miałyby zasilić szeregi żółto-niebieskich.

Przepis o zawodniku U24 zrobił w polskich ligach żużlowych niemało szumu. Po pierwszym, testowym sezonie, wiele klubów nauczonych doświadczeniami z całego roku rozgrywek, rozpoczęło poważne poszukiwania wzmocnień na tej pozycji. Wśród nich jest Stal Gorzów, która zorganizowała już drugi obóz dla młodych zawodników, mający na celu wyłowienie kilku perełek, które w przyszłości mogą dostarczać cenne punkty dla drużyny liczącej na walkę o medale Drużynowych Mistrzostw Polski.

Jak wiadomo – sporty motorowe są emocjonujące pod każdym kątem – zarówno dla widzów, jak i dla zawodników. Chwila emocji podczas jazdy znajduje swoje odzwierciedlenie podczas gier w kasynie. Na stronie https://www.slotozilla-pl.com/pl/jednoreki-bandyta-za-darmo można znaleźć doskonały wybór takich gier i ich opisy.

Co ciekawe, podczas dzisiejszych treningów, o których klub poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, swoją jazdę sztabowi szkoleniowemu prezentowali także żużlowcy znani już z polskich torów. Zdecydowanie najgłośniejszym nazwiskiem był Matias Nielsen, który od kilku dni jest przymierzany do drużyny beniaminka, Arged Malesy Ostrów Wielkopolski. Co ciekawe, mógłby on być już drugim Duńczykiem, który zamiast klubu z południa Wielkopolski, wybrałby Gorzów. Bardzo dużo mówi się bowiem o przejściu Patricka Hansena do zespołu Bartosza Zmarzlika.

Co więcej, na torze zaprezentowali się także m.in. znany z występów w AC Landshut Devils Marius Hillebrand i uznawany za duży talent Casper Henriksson. W szczególności obecność tego pierwszego jest istotna, gdyż pokazuje to jasno, że wcześniejszy plan gorzowian na zatrudnienie Noricka Blodörna legł w gruzach.

Tego typu zgrupowania organizowane przez kluby PGE Ekstraligi są też istotne z innego powodu. Jak wiadomo, od sezonu 2022, wszystkie zespoły z najwyższej klasy rozgrywkowej będą zobowiązane do posiadania drużyn U24. W związku z tym, przed wieloma młodymi zawodnikami otwarła się furtka, pozwalająca na szybkie wejście do polskiego światka speedwaya.

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.