Szesnaście lat czekali na awans do pierwszej ligi. Mieli wizję składu na rozgrywki na zapleczu PGE Ekstraligi, lecz najważniejszy w sezonie dwumecz OK Bedmet Kolejarz Opole przegrał. W efekcie kolejny raz trzeba zbudować team na drugą ligę. Jaki to będzie skład?

Zygmunt Dziemba w jednym z wywiadów przyznał niedawno, że w Opolu mieli już wizję składu, ale na rozgrywki w eWinner 1. Lidze Żużlowej. Brak awansu do wyższej klasy rozgrywkowej sprawił, że plany trzeba było zweryfikować. Prawdopodobnie w zespole dojdzie do modyfikacji, bo na brak ofert nie narzeka m.in. indywidualny wicemistrz świata juniorów – Mads Hansen.

Madsa Hansena ściągnęliśmy pod koniec sezonu 2018 z Zielonej Góry. Ciężko będzie się z nim rozstać. Dzień po meczu był u mnie w domu, bardzo długo rozmawialiśmy. Mam z nim kontakt, do tej pory nie podpisał jeszcze żadnej umowy. Byliśmy dogadani, że jeżeli Opole awansuje do pierwszej ligi to on za żadne pieniądze nie pójdzie do innej drużyny pierwszo czy ekstraligowej. Teraz sytuacja się odwróciła. Mads to wielki talent, wicemistrz świata juniorów, chłopak, którego bardzo cenię, na którego można było zawsze liczyć. Będę walczył o to, aby pozostał on w Opolu.

– przyznaje Dziemba w rozmowie z Tygodnikiem Żużlowym.

Na pewno z Opolem rozstanie się duet młodzieżowców z Eltrox Włókniarza Częstochowa, czyli Bartłomiej Kowalski i Mateusz Świdnicki. Chęci startów na wyższym pułapie nie ukrywa również Andriej Kudriaszow.

Będziemy z nimi rozmawiać. Jesteśmy w kontakcie z Jacobem Thorssellem, będziemy chcieli również rozmawiać z Oskarem Polisem, który jest u nas już cztery lata. Na pewno nie zawiedziemy kibiców, pragniemy zbudować skład taki, aby móc walczyć o jak najlepszy rezultat. Rozmawiamy już z kilkoma zawodnikami i będziemy dążyć do tego, aby nie mieć słabego składu, tylko wzmocnić się na każdej pozycji.

W Opolu oprócz rozmów z zawodnikami toczą się również negocjacje z osobami, które będą odpowiedzialne za sztab szkoleniowy, bowiem z Kolejarzem rozstał się Piotr Mikołajczak. Dziemba zdradza nieco, ile minimum nowych twarzy możemy ujrzeć u wicemistrza 2. Ligi.

Uważam, że powinniśmy się wzmocnić na dwóch pozycjach i w formacji juniorskiej. Ten sezon pokazał, że musimy mieć naszego juniora, na którego będziemy stawiać, ponieważ nie zawsze będzie można liczyć na gości. Mam nadzieję że Oskar Stępień wspomoże nas w drugiej lidze. Co do Marcela Krzykowskiego to chcemy aby został i będziemy z nim rozmawiać. Widzę, że to chłopak, który ma swój potencjał, ale zobaczymy czy uda się go zatrzymać.

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.