Gdańskie Wybrzeże w ciągu ostatnich kilku dni dokonało dwóch, ciekawych transferów last minute. Na dzień przed inauguracyjnym spotkaniem z Arged Malesą można śmiało powiedzieć, że siła klubu znad morza mocno wzrosła.

Rzadko zdarza się, że jedne zawody potrafią zapewnić ci kontrakt w pierwszoligowej drużynie, inaczej do tej sprawy podchodzi świeżo zakontraktowany w Gdańsku Norbert Kościuch. Wychowanek Unii Leszno nie posiadał kontraktu z żadną drużyną, do czasu występu w Memoriale Henryka Żyto, który był dla niego bardzo udany. W pięciu startach zdobył dziesięć „oczek” i bonus, porównywalnie z drugim krajowym seniorem gdańszczan – Danielem Kaczmarkiem. To zaowocowało telefonem od działaczy klubu z Gdańska i w najbliższym ligowym spotkaniu możemy spodziewać się roszad w składzie.

Drugą nową twarzą w klubie jest wypożyczony z ZOOlescz GKM-u Grudziądz junior Seweryn Orgacki. Wybrzeże od dawna przeszukiwało rynek w poszukiwaniu drugiego zawodnika na pozycję juniorską, to nie było dla nikogo tajemnicą. W kuluarach wspominało się częściej jednak o zupełnie innych nazwiskach. Wielu kibiców zacierało ręce na ewentualną współpracę z którymś z młodych leszczynian – Jabłońskiego, Borowiaka czy Mencla. Do niej niestety nie doszło a młody 18-letni zawodnik z Grudziądza dostanie okazję do rywalizacji w 1 Polskiej Lidze Żużlowej.

Tym samym Wybrzeże skompletowało skład na sezon 2023 dosłownie dzień przed startem ligi.

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.