W Nowym Browarze Gdańskim miała miejsce przedsezonowa prezentacja zawodników klubu znad morza. Kibice mieli okazję porozmawiać z zawodnikami, spróbować autorskiego piwa, czy zrobić sobie zdjęcia z idolami. 

Prezentacja, pomimo faktu, że zaplanowana została na godzinę 18:00, ze względu na problemy techniczne opóźniła się o kwadrans. Początkowo głos zabrał Tadeusz Zdunek, prezes klubu, który podziękował wszystkim obecnym za uczestnictwo w tym wydarzeniu, przy okazji padło pare słów odnośnie gdańskiego owalu. Był on tematem wielu rozmów i powodem kompromitacji klubu na memoriale Henryka Żyto, tor po prostu nie nadawał się do walki. Prezes podkreślił, że problem stanowi fakt, że stadion jest zabytkiem, a klub nie ma najlepszych kontaktów z konserwatorem, który nie pozwala na podjęcie odpowiednich kroków w celu poprawy jakości jazdy.

Następnie głos zabrał właściciel Nowego Browaru Gdańskiego, zapewnił, że każdy kibic Wybrzeża jest tu bardzo mile widziany. Dodał również, że wszystkie mecze gdańszczan transmitowane będą w ich restauracji, co wywołało spory entuzjazm wśród kibiców. Po nim na scenę wyszli przedstawiciele dwóch „Wybrzeży” – żużlowego i piłki ręcznej, w ramach współpracy zaproszono wszystkich zebranych na mecz z Wilkami Krosno, ale również zachęcono do udziału w meczu TORUS Wybrzeża przed rywalizacją na gdańskim owalu. Po tych słowach wstępu kibice w końcu mogli poznać ekipę na nadchodzący sezon, na scenę wchodzili kolejno: Jorgensen, Krzykowski, Marciniec, Trofymov, Gała, Gryszpiński, Jamróg i Jensen. Na prezentacji zabrakło Drew Kempa, który tego dnia miał obowiązki w lidze angielskiej.

Na zakończenie oficjalnej części ponownie zaproszono do zabrania głosu właściciela browaru, który wraz z naczelnym piwowarem opowiedzieli o niespodziance, która czekała na zebranych fanów. Chodziło tutaj mianowicie o piwo „Szpryca”, które jest oficjalnym piwem ekipy z Gdańska. Na zakończenie prezentacji zawodnicy przez pół godziny byli dostępni dla kibiców, wielu robiło sobie zdjęcia, wymieniło pare zdań ze swoimi idolami, teraz wszyscy czekają z zapartym tchem na sobotnią rywalizację z Wilkami Krosno. Początek spotkania o godzinie 16:30.

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.