Ostatnia kolejka startów nie odbyła się zgodnie z planem, powodem była pogoda. W tym tygodniu nie powinna ona stanąć na drodze i mecze 1. Polskiej Ligi Żużlowej odbędą się zgodnie z planem. W niej zapowiadane jest sporo emocji i przetasowań, czy faktycznie?

Sytuacja w 1. Polskiej Lidze Żużlowej, przynajmniej jeśli chodzi o fotel lidera i spadkowicza, jest właściwie rozstrzygnięta. Z ligi spadnie PSŻ Poznań, natomiast liderem bezapelacyjnie pozostanie niepokonany Enea Falubaz. Zdecydowanie ciekawiej prezentuje się środek tabeli gdyż aż trzy zespoły mają 18 „oczek a dwa pozostałe po 12. Jest więc o co walczyć bo zwycięstwo dla większości tych ekip oznaczać może awans w tabeli.

Enea Falubaz Zielona Góra – ROW Rybnik, godz. 16:30, 12.08.2023

Pierwsze spotkanie zaległej kolejki obejrzymy w Zielonej Górze. Niepokonany dotychczas Falubaz zmierzy się w będącej w bardzo dobrej formie ekipie z Rybnika. Przyjezdni mają o co walczyć, bo ewentualna przegrana drużyn z Bydgoszczy i Ostrowa może oznaczać dla nich zakończenie fazy zasadniczej na drugiej pozycji. Falubaz natomiast, nie nękany przez nikogo walczy jedynie o pozostanie jedną z najlepszych drużyn, które występowały na zapleczu PGE Ekstraligi, więc zapewne również nie będą chciały zostawić niczego przypadkowi. Eksperci są jednak zgodni, to Falubaz na własnym obiekcie zgarnie komplet punktów.

Trans MF Landshut Devils – InvestHousePlusPSŻ Poznań, godz. 14:00, 13.08.2023

Niemiecka drużyna po raz kolejny walczy o awans do fazy play-off. Obecnie jedynie katastrofa odebrałaby „Diabłom” awans, do odjechania zostało im spotkanie z beniaminkiem, który pewny jest już spadku z ligi. Pomóc im może jedynie cud i wygrana z nadchodzącym rywalem z bonusem i to przy założeniu, że Abramczyk Polonia pokona H.Skrzydlewską Orła. Niemcy natomiast również muszą mieć się na baczności, bo po piętach depcze im drużyna z Gdańska, która ma tyle samo punktów w tabeli. Zwycięstwo z beniaminkiem zamknęłoby więc całkowicie sprawę walki o piątą pozycję w tabeli. Zapowiada się wyrównane spotkanie, które mimo wszystko powinno zakończyć się wygraną gospodarzy.

Arged Malesa Ostrów – Zdunek Wybrzeże Gdańsk, godz. 14:00, 13.08.2023

Równolegle do meczu w Niemczech rozpocznie się rywalizacja w Ostrowie, gdzie będąca obecnie na drugiej pozycji Arged Malesa podejmie walczącą o lepsze zestawienie w play-offach drużynę Zdunek Wybrzeża. Ostrowianie w ostatnim czasie złapali wiatr w żagle i wrócili na pozycję, którą każdy od niej oczekiwał. Żeby jednak utrzymać pozycję wicelidera muszą pokonać gdańszczan, najlepiej za pełną pulę. Inne rozstrzygnięcie oznaczałoby dla nich utratę tej lokaty na rzecz ROWu lub Abramczyk Polonii. Gdańszczanie natomiast jadą tam głównie walczyć o obronę bonusa, choć i to wydaje się mało prawdopodobne przy tak rozpędzonej ekipie Arged Malesy. Mają jednak o co walczyć, bo przy przegranej Trans MF Landshut minęliby ich w tabeli 1. Polskiej Ligi.

H.Skrzydlewska Orzeł Łódź – Abramczyk Polonia Bydgoszcz, godz. 14:00, 13.08.2023 

Trzecie odbywające się w niedziele spotkanie odbędzie się w Łodzi. Tam walcząca już właściwie o honor drużyna z Łodzi podejmie papierowego faworyta z Bydgoszczy. Przyjezdni w ostatnim okresie mają bardzo duże problemy z formą i tracą punkty, muszą jednak wygrać, aby nie stracić trzeciej pozycji w tabeli na rzecz ROW-u Rybnik. Przegrana mogłaby wiązać się z nieprzyjemnymi konsekwencjami. Łodzianie chcą im w tym przeszkodzić i rzutem na taśmę awansować do play-off. Zadanie jest jednak arcytrudne, bo muszą wygrać z bonusem, nie jest to niewykonalne, szczególnie patrząc na ostatnie wyniki bydgoszczan. Obie ekipy mają więc coś do zyskania i w Łodzi zapowiada się walka na żyletki.

 

Wszystkie spotkania dostępne będą na platformie Canal+, dla niedzielnych spotkań specjalnie utworzona została znana nam z Ekstraklasowych boisk Multiliga. Zapraszamy więc na żużlowe emocje!

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.