W sobotę 27 kwietnia żużlowcy rozpoczną rywalizację o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata. Przed nami jedenaście emocjonujących rund. Faworytem całego cyklu będzie Bartosz Zmarzlik. Gwiazda polskiego speedway’a powalczy o piąte złoto w karierze. 

Na starcie IMŚ nietrudno wskazać faworyta do końcowego triumfu. Jest nim rzecz jasna Bartosz Zmarzlik, zdobywca tytułów w 2019, 2020, 2022 i 2023 roku. Dominację Polaka był w stanie przełamać jedynie Artiom Łaguta, który z oczywistych przyczyn nie startuje już w Indywidualnych Mistrzostwach Świata. W ubiegłym sezonie wyzwanie Zmarzlikowi rzucił Fredrik Lindgren. Doświadczony szwedzki żużlowiec w klasyfikacji generalnej stracił do Polaka 8 punktów.

Polscy kibice, oprócz wspierania Bartosza Zmarzlika, będą mocno ściskać kciuki za pozostałych naszych reprezentantów – Dominika Kuberę oraz Szymona Woźniaka. Dla Kubery będzie to debiut w roli pełnoprawnego uczestnika Grand Prix.

W tegorocznym cyklu na jedenaście rund aż cztery odbędą się w Polsce. Nasi kibice będą mieli okazję obejrzeć najlepszych żużlowców na świecie w Warszawie (11 maja), Gorzowie Wlkp. (29 czerwca), Wrocławiu (31 sierpnia) oraz Toruniu (28 września). Całą zabawę rozpoczniemy jednak w chorwackim Gorican. W ubiegłym roku na tym torze triumfował Zmarzlik, wyprzedzając Roberta Lamberta oraz Fredrika Lindgrena.

Tak prezentuje się lista startowa GP Chorwacji:

Bartosz Zmarzlik (Polska) #95
Fredrik Lindgren (Szwecja) #66
Martin Vaculik (Słowacja) #54
Jack Holder (Australia) #25
Leon Madsen (Dania) #30
Robert Lambert (Wielka Brytania) #505
Daniel Bewley (Wielka Brytania) #99
Jason Doyle (Australia) #69
Tai Woffinden (Wielka Brytania) #108
Mikkel Michelsen (Dania) #155
Andrzej Lebiediew (Łotwa) #29
Kai Huckenbeck (Niemcy) #744
Dominik Kubera (Polska) #415
Szymon Woźniak (Polska) #48
Jan Kvech (Czechy) #201
Matej Zagar (Słowenia) #16
Matic Ivacic (Słowenia) #17
Marius Hillebrand (Niemcy) #18

Zawody w Gorican rozpoczną się w sobotę 27 kwietnia o godzinie 19:00. Wcześniej, bo o godzinie 15:00 start próby czasowej. Transmisja w Eurosporcie Extra na Playerze.

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.