Zdunek Wybrzeże Gdańsk intensywnie pracuje nad zbudowaniem formacji młodzieżowej na sezon 2022. Już jakiś czas klub doszedł do porozumienia z Kamilem Marcińcem, a teraz może liczyć na kolejnego zawodnika do lat 21.

W Gdańsku nie ukrywają, że jednym z celów transferowych było pozyskanie Karola Żupińskiego. Władze klubu nie doszły jednak do porozumienia i temat bardzo szybko upadł, wobec czego zaczęto poszukiwać kolejnych zawodników, którzy mogliby wypełnić młodzieżową lukę. Przez klub znad morza przewinęło się wiele nazwisk.

Dziś już wiemy, że pod okiem Piotra Szymko swoją karierę będzie rozwijał Marcel Krzykowski. Świętochłowiczanin ostatnie sezony spędził w Kolejarzu Opole, lecz na nadmiar ligowych startów narzekać nie mógł. Teraz wierzy, że w nowym klubie dostanie swoją szansę, a i pierwszoligowa otoczka pomoże stać mu się lepszym zawodnikiem.

Tej jesieni, dzięki zaangażowaniu mojego teamu, miałem dość duży wybór. W grę wchodziły starty w pierwszej i drugiej lidze, a także U24 Ekstraliga. Oferta z Gdańska była jednak najkorzystniejsza w perspektywie długofalowego rozwoju. Klub od początku dał się poznać jako profesjonalnie zarządzany i z dobrym podejściem do juniorów. Prawdę mówiąc, to już rok temu Zdunek Wybrzeże o mnie zabiegało, jednak ja zdecydowałem się na starty w II lidze. Przeprowadzka nad morze była mi chyba przeznaczona

– powiedział nowy junior cytowany przez klubowy serwis.

Klub poinformował również o pozyskaniu Thomasa Jorgensena. Duńczyk ma być zabezpieczeniem i opcją rezerwową.

Wszystkie transfery tegorocznego okienka transferowego znajdziesz TUTAJ.

Zachęcamy również do zapoznania się ze składami:
-> PGE Ekstraliga
-> eWinner 1. Liga Żużlowa
-> 2. Liga Żużlowa
-> U24 Ekstraliga

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.