W Nagyhalasz poznaliśmy pięciu stałych uczestników cyklu TAURON Speedway Euro Championship 2023. O tytuł Indywidualnego Mistrza Europy walczyć będą Francuz Dimitri Berge, Kacper Woryna, Czech Jan Kvech, Grzegorz Zengota oraz Duńczyk Andreas Lyager.

Francuz awans przypieczętował już w czwartej serii startów, kiedy to po raz czwarty z rzędu dojechał do mety jako pierwszy i miał na swoim koncie 12 punktów. Pierwszą porażkę zanotował dopiero w wyścigu nr 19, w którym był trzeci.

Awans do cyklu TAURON SEC zdobyło dwóch reprezentantów Polski – Kacper Woryna oraz Grzegorz Zengota. Obaj zdobyli po 10 punktów, a ich awans oznacza, że w walce o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy zobaczymy co najmniej pięciu Polaków. Oprócz Woryny i Zengoty, w TAURON SEC udział wezmą Janusz Kołodziej, Patryk Dudek oraz Dominik Kubera.

Z Nagyhalasz niezwykle zadowolony wyjedzie Jan Kvech. Czech uzbierał 10 punktów, co zapewniło mu awans do cyklu z trzeciego miejsca. Warto dodać, że tegoroczny finał Indywidualnych Mistrzostw Europy odbędzie się 22 września w Pardubicach, a na ten moment, Kvech to jedyny reprezentant gospodarzy. 22-latek po raz drugi z rzędu stanie przed szansą występu przed własną publicznością. Przed rokiem, podczas finału TAURON SEC 2022, srebrny medalista SGP 2 zaprezentował się bardzo udanie i zajął ósme miejsce.

Po rundzie zasadniczej w Nagyhalasz, aż pięciu zawodników miało po dziewięć punktów. Byli to Andreas Lyager, Antonio Lindbaeck, Szymon Woźniak, Niels Kristian Iversen oraz Mads Hansen. By rozstrzygnąć, kto zajmie piąte miejsce, ostatnie premiujące awansem, rozegrano czterowyścigowy turniej, w którym najlepszy był Lyager. Duńczyk sięgnął po dwa dodatkowe zwycięstwa i to on wystartuje w TAURON Speedway Euro Championship 2023.

Do szczęśliwców z Węgier dołączy w najbliższym czasie pięciu zawodników ze stałymi „dzikimi kartami”. Indywidualne Mistrzostwa Europy ruszą w Częstochowie (17 czerwca), a potem zagoszczą w Guestrow (5 sierpnia), Bydgoszczy (9 września) i Pardubicach (22 września).

Lista uczestników tegorocznego SEC:

 1. Patryk Dudek (Polska)
 2. Janusz Kołodziej (Polska)
 3. Dominik Kubera (Polska)
 4. Leon Madsen (Dania)
 5. Mikkel Michelsen (Dania)
 6. Dimitri Berge (Francja)
 7. Kacper Woryna (Polska)
 8. Jan Kvech (Czechy)
 9. Grzegorz Zengota (Polska)
 10. Andreas Lyager (Dania)
 11. Stała Dzika Karta
 12. Stała Dzika Karta
 13. Stała Dzika Karta
 14. Stała Dzika Karta
 15. Stała Dzika Karta

 

 

 

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.