Zielonogórzanie nie mogą zaliczyć początku sezonu 2023 do udanych, zanim rozpoczęły się zmagania ligowe kontuzji doznał jeden z ich najważniejszych zawodników. W Międzynarodowych Mistrzostwach Słowacji urazu nogi doznał Luke Becker, zarząd szybko musiał znaleźć zastępstwo.

Kontuzja Luka Beckera przyszła niespodziewanie na tyle, że rynek zawodników U-24, którzy gwarantowaliby podobną zdobycz punktową, był mocno przerzedzony. Klub z „Grodu Bachusa” znalazł jednak rozwiązanie, które wydaje się mocno ryzykowne. Do zespołu dołączy bowiem Wiktor Trofimow, były zawodnik m.in. ROW-u Rybnik i Wybrzeża Gdańsk. Z tymi drugimi łączy go niestety nieprzyjemna przeszłość, która zaowocowała interwencją Trybunału PZM.

Poprzedni sezon zawodnika nie należał do najlepszych, miał być mocnym punktem Wybrzeża, które mocno na niego liczyło. Szczególnie, po naprawdę udanym wcześniejszym roku w Rybniku, tak się jednak nie stało i Ukrainiec był jednym z najsłabszych ogniw ekipy z Gdańska. Jak podaje portal gurustats.pl w sezonie 2022 wylegitymował się on średnią na poziomie 1,203, zdecydowanie poniżej oczekiwań, klubu ale i samego zawodnika.

Teraz młody zawodnik otwiera kolejny rozdział, który można traktować jako spore wyzwanie.  Wiadomo bowiem, że musi wejść on w rolę kontuzjowanego Amerykanina, a to wcale nie musi być łatwe. Szczególnie, że oczekiwania będą spore, Enea Falubaz walczy bowiem o awans do PGE Ekstraligi i jakiekolwiek potknięcie może być bardzo bolesne w skutkach. Jednak na odpowiedzi, czy Trofimow da radę, będziemy musieli poczekać do najbliższego weekendu. W niedziele Enea Falubaz zmierzy się z na wyjeździe z ROW-em Rybnik na inaugurację 1 Polskiej Ligi Żużlowej.

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.