Nowe i spektakularne, bo ponad 14-metrowe podium zapewni na wrocławski finał najlepszej żużlowej ligi świata Ekstraliga Żużlowa – organ prowadzący rozgrywki. To już 17. sezon zarządzania PGE Ekstraligą, ale tak efektownie na finałach, jak w tym roku jeszcze nie było.

24 września kibice będą świadkami nie tylko debiutu podium przygotowanego przez Ekstraligę Żużlową, ale także efektownej ceremonii dekoracji Drużynowego Mistrza i Wicemistrza Polski sezonu 2023.

Nowe podium znajduje się na końcowym etapie produkcji, będziemy na bieżąco pokazywali w social mediach, jak to wszystko wygląda. Podium zostanie wykonane z materiałów aluminiowo kompozytowych, a także dibondu – mówi Przemysław Szymkowiak z PGE Ekstraligi. – Czeka nas również efektowny pokaz przy użyciu światła i laserów podczas ceremonii wieńczącej sezon 2023 na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu– dodaje.

Do stworzenia show ze świateł, laserów i efektów specjalnych zostanie wykorzystanych 48 stroboskopów, 54 tzw. ruchome głowy, 12 laserów, 22 płomienie oraz 10 dymiarek i 2 konsolety oświetleniowe. Całość obsługiwać będzie 10 osób od strony scenograficznej, a sam pokaz świetlny 3 realizatorów i 10 techników.

Podium będzie ponad 14-metrowej długości, ze specjalnymi miejscami dla dwóch drużyn, medale, trofeum przechodnie i inne elementy niezbędne do uroczystego podsumowania rozgrywek, jak choćby grawerowany na trofeum przechodnim napis z nazwą klubu – triumfatora PGE Ekstraligi. Do budowy podium użyto 500 metrów profili aluminiowych i około 760 metrów kwadratowych płyt i płyt kompozytowych.

Wysokie, bo ponad 4-metrowe podium umożliwi widoczność zawodników po obu stronach płyty Stadionu Olimpijskiego z trybun – podczas wieczornego podsumowania rozgrywek, ale jednocześnie nie będzie stanowiło utrudnienia dla obserwacji wyścigów w trakcie zawodów (całość zostanie scalona po 15. wyścigu meczu). Dodatkowo we Wrocławiu pojawi się wraz z jego instalacją nowa podłoga przed podium (300 metrów kwadratowych) wykonana z płyt OSB i płyt aluminiowo – kompozytowych, a wraz z nią wyznaczone miejsca dla fotoreporterów. Wszystko w kolorach białym i czarnym.

Wyprodukowanie całości zajmie sześciu osobom około 200 godzin. Dodatkowo montaż urządzeń i całej instalacji zajmie dwa dni. Z kolei prawie cała noc potrzebna będzie do zaprogramowania show.

Mecze o medale w PGE Ekstralidze 2023:

17.09.2023

  • Finał: PLATINUM MOTOR Lublin – BETARD SPARTA Wrocław, g. 19:15, CANAL+ SPORT 5
  • Mecz o 3. miejsce: FOR NATURE SOLUTIONS KS APATOR Toruń – TAURON WŁÓKNIARZ Częstochowa, g. 16:30, ELEVEN SPORTS 1

23.09.2023

  • Mecz o 3. miejsce (rewanż): TAURON WŁÓKNIARZ Częstochowa – FOR NATURE SOLUTIONS KS APATOR Toruń, g. 19:15, ELEVEN SPORTS 1

24.09.2023

  • Finał (rewanż): BETARD SPARTA Wrocław – PLATINUM MOTOR Lublin, g. 19:15, CANAL+ SPORT 5

Źródło: Speedway Ekstraliga

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.