W sobotni wieczór rozegrana została 2. edycja Indywidualnych Mistrzostw Internet Speedrower Quiz. Mistrzowskie trofeum pozostało w Toruniu, bowiem wirtualna statuetka nadal dzierżona będzie przez zawodnika miejscowego TSŻ-u.

W ubiegłym roku do zmagań o historyczne bowiem pierwsze trofeum rywalizowało osiemnastu zawodników. Runa zasadnicza tego dnia padła łupem Pawła Cegielskiego, który szansę na końcowy triumf stracił dopiero w biegu półfinałowym. W najważniejszym starciu dnia triumfował Borys Wojciechowski, który odpowiedział na pytanie przed Bartoszem Fryckowskim oraz Dawidem BasemPawłem Kokotem, lecz zbyt duża liczba błędów popełniona przez świętochłowiczanina wykluczyła go z podium.

W tym roku do zmagań zgłosiło się piętnastu zawodników, ale ostatecznie na starcie pojawiła się dwunastka graczy. Najlepiej radził sobie ten, który na co dzień ma największe doświadczenie w Internet Speedway Quiz – Artur Pisarek. Tarnowianin zaliczył dwie wpadki, ale jedną z nich w finale. – Myślę, że miałem dużą przewagę, bo na co dzień jestem graczem ISQ, więc klimat czatu, technika czytania pytań czy klucze nie były mi obce. Z tego też powodu z początku nie zgłaszałem się do udziału, żeby dać szansę innym. Runda zasadnicza poszła gładko. W finale pytanie o test-mecz kobiet z 2011. Pamiętam, że Brytyjczycy przyjechali, bo do dziś mam kurtkę i koszulkę, którą Paul Heard przywoził mi właśnie przy okazji tych testmeczów, ale test-meczu kobiet zupełnie nie pamiętałem. Adam to wykorzystał i wydarł mi wygraną, czego mu serdecznie gratuluję. Mam nadzieję, że będzie okazja w górskich lasach poświętować nasze medale – przyznał po zawodach Pisarek.

W finałowym pytaniem najlepiej poradził sobie Adam Bożejewicz, który tym samym odebrał mistrzowski tytuł Wojciechowskiemu, który w sobotę zajął ostatnie miejsce. – Cieszę się, że mogłem wystąpić w drugiej edycji IM Internet Speedrower Quiz. Organizatorzy, w tym roku stanęli na wysokości zadania i ulepszyli formułę odbywania się wyścigów. Szkoda, że zainteresowanie zawodników było mniejsze niż w rok temu. Zabrakło kilku silnych przeciwników min. Arka Szymańskiego, Pawła Kozłowskiego i Macieja Laskowskiego. Mam nadzieję, że jest to spowodowane aktualnymi perturbacjami odnośnie formatu CS Superligi w 2021 roku, a już jesienią spotkamy, się wszyscy w trzeciej edycji. Do zawodów pochodziłem bez przygotowania, a celem było powtórzenie 5. miejsca z zeszłego roku. Szczęśliwie udało mi się awansować do mocno obsadzonego finału. Już przed startem biegu wiedziałem, że najtrudniejszym przeciwnikiem będzie Artur Pisarek, a dwójka Cegielski – Kokot nastawia się na walkę tylko między sobą. Tak się właśnie stało i o błysk szprychy wygrałem z Arturem. Jestem bardzo szczęśliwy i mam nadzieje, że to pierwszy, ale nie ustani sukces w tym roku – skomentował Bożejewicz, z którym wkrótce na łamach naszego serwisu opublikowany zostanie dosyć obszerny wywiad o speedrowerze w roli: zawodnika, trenera, obserwatora i… emeryta.

W swoim osobnym turnieju wystąpili również gracze na co dzień rywalizujący w Internet Speedway Quiz. Początkowo miało być ich trzech, a ostatecznie wystartowało siedmiu graczy. Najlepiej spisywali się ci, którzy rządzą też w rywalizacji żużlowej – Daniel Ludwiński oraz Kacper Grzesik, którzy w biegu dodatkowym między sobą rozstrzygnęli kwestię najwyższego stopnia podium. Podium uzupełnił Mateusz Kozanecki.

Serwis twojportalzuzlowy.pl pełnił rolę partnera medialnego turnieju.

Wyniki turnieju dla speedrowerzystów:
1. Adam Bożejewicz (Toruń) (4,4,3,2) 13+4
2. Artur Pisarek (Tarnów) (4,3,4,4) 15+3
3. Paweł Kokot (Zielona Góra) (4,1,4,3) 12+2
4. Paweł Cegielski (Toruń) (W,4,4,4) 12+W

5. Dawid Bas (Świętochłowice) (2,3,2,3) 10
6. Kamil Krawczyk (Tarnów) (3,3,2,2) 10
7. Bartosz Fryckowski (Toruń) (1,4,3,1) 9
8. Piotr Pluczyński (Krosno) (3,2,1,3) 9
9. Marcin Niedzielski (Toruń) (1,2,1,4) 8
10. Bartosz Wojtal (Zielona Góra) (2,2,3,1) 8
11. Patryk Bielaczek (Świętochłowice) (3,1,2,2) 8
12. Borys Wojciechowski (Toruń) (W,W,1,W) 1

Bieg po biegu:
1. Kokot, Pluczyński, Wojtal, Niedzielski
2. Bożejewicz, Bielaczek, Bas, Fryckowski
3. Pisarek, Krawczyk, Cegielski (W), Fryckowski (W)
4. Fryckowski, Pisarek, Pluczyński, Kokot
5. Bożejewicz, Bas, Niedzielski, Wojciechowski (W)
6. Cegielski, Krawczyk, Wojtal, Bielaczek
7. Kokot, Fryckowski, Bas, Niedzielski
8. Pisarek, Wojtal, Krawczyk, Pluczyński
9. Cegielski, Bożejewicz, Bielaczek, Wojciechowski
10. Niedzielski, Bas, Krawczyk, Wojtal
11. Pisarek, Pluczński, Bożejewicz, Wojciechowski (W)
12. Cegielski, Kokot, Bielaczek, Fryckowski

Wyścig finałowy:
13. Bożejewicz, Pisarek, Kokot, Cegielski (W)

Wyniki turnieju dla graczy Internet Speedway Quiz:
1. Daniel Ludwiński (5,7,4,6) 22+4
2. Kacper Grzesik (3,6,6,7) 22+3
3. Mateusz Kozanecki (7,4,2,4) 17
4. Michał Krupa (4,W,7,3) 17
5. Tomasz Dworczanin (1,5,5,2) 13
6. Kamil Wojciechowski (2,W,3,5) 10
7. Michał Kwiatkowski (6,W,W,W) 6

Bieg po biegu:
1. Kozanecki, Kwiatkowski, Ludwiński, Krupa, Grzesik, Wojciechowski, Dworczanin
2. Ludwiński, Grzesik, Dworczanin, Kozanecki, Kwiatkowski (W), Wojciechowski (W), Krupa (W)
3. Krupa, Grzesik, Dworczanin, Ludwiński, Wojciechowski, Kozanecki, Kwiatkowski (W)
4. Grzesik, Ludwiński, Wojciechowski, Kozanecki, Krupa, Dworczanin, Kwiatkowski (W)
5. Ludwiński, Grzesik

źródło: inf. własna

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.