Witamy w kolejnym odcinku British Speedway M’Lord. Za nami kolejny transferowy tydzień w Wielkiej Brytanii, jednak tylko kluby ze SGB Championship prezentują kolejnych zawodników. Zobaczymy również, co słychać w Oksfordzie, gdzie jak już doskonale wiemy, żużel powraca po 15 latach przerwy!

AMBITNE PLANY W OKSFORDZIE, CHCĄ ZAGROZIĆ „PIRATOM”?

Drużyna Oxford Cheetahs w nadchodzącym sezonie wystartuje w rozgrywkach SGB Championship. Większość nowych klubów nie stawia sobie zbyt wygórowanych celów na pierwszy sezon, jednak „Gepardy” wybrały inną ścieżkę i mają zamiar od razu powalczyć o miejsce w czołówce ligowej tabeli! Dowodem na potwierdzenie tych słów ma być fakt, że klub podpisał kontrakty z dwoma żużlowcami, którzy w przeszłości stawali na podium zawodów z cyklu Speedway Grand Prix. Nazwiska mamy poznać wkrótce.

Jednocześnie na Oxford Stadium trwają prace modernizacyjne, które mają doprowadzić do spełniania przez obiekt rygorystycznych wymogów FIM. Co ciekawe klub z Oxfordshire planuje również wystawić drugą drużynę w National Development League i utworzyć akademię żużlowej, w której mogliby się szkolić kolejni liderzy „Gepardów”. Bez wątpienia dla żużla w Oksfordzie nadchodzą nowe i ekscytujące czasy!

„BANDYCI” BLISKO SKOMPELTOWANIA SKŁADU, REWOLUCJA W IPSWICH?

Nasze transferowe podsumowanie rozpoczynamy od…planów działaczy Ipswich Witches. Sezon 2021 można uznać za nieco rozczarowujący w wykonaniu drużyny z Foxhall Stadium, która ukończyła zmagania w SGB Premiership na piątym miejscu. Zarówno Chris Louis, jak i Richie Hawkins przyznali, że był to rozczarowujący wynik i po intensywnych tygodniach są już na finiszu budowy składu na przyszły rok. Zapewne możemy spodziewać się sporych zmian w meczowej siódemce „Wiedźm”. Pierwsze nazwiska mają zostać zaprezentowane już pod koniec tego miesiąca.

Kolejni zawodnicy parafowali kontrakty z Berwick Bandits. W przyszłym roku kevlar drużyny z Berwick-upon-Tweed przywdziewać będą Ricky Wells i Jye Etheridge. Będzie to już piąty sezon Australijczyka w zespole z Shielfield Park, z kolei Amerykanin opuścił ekipę wicemistrza SGB Championship, czyli Glasgow Tigers. „Bandyci” budują naprawdę mocny skład na 2022 rok i będą poważną siłą na zapleczu elity.

Newcastle Diamonds są już o włos od skompletowania składu na przyszły rok. Działacze ostatniej drużyny minionego sezonu ogłosili nazwiska piątego i szóstego zawodnika w kadrze na nadchodzące zmagania. Co ciekawe wybór padł na dwóch Nowozelandczyków. Rolę lidera zespołu, przynajmniej na początku rozgrywek, pełnić będzie Bradley Wilson-Dean. Oprócz niego w kadrze „Diamentów” znalazł się również debiutant – George Congreve. 21-latek jest trzykrotnym młodzieżowym mistrzem Nowej Zelandii, a teraz spróbuje swoich sił w Europie.

Drugiego zawodnika zaprezentowano w Leicester Lions, gdzie w przyszłym roku ponownie zobaczymy Nicka Morrisa. Australijczyk był w tym roku liderem zespołu, który wywalczył awans do półfinałów SGB Championship. Żużlowiec wyznał w rozmowie z oficjalną stroną klubu, że liczy na jeszcze lepszy sezon w drugiej lidze brytyjskiej w 2022 roku.

Aktualne kadry zespołów ze SGB Premiership znajdziecie TUTAJ, a ze SGB Championship TUTAJ.

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.