Nie był to łatwy rok dla brytyjskiego żużla. Przyszłość wielu ośrodków zawisła na włosku, a jeden z nich niestety nie dokończył sezonu 2021. Mowa o klubie żużlowym z Eastbourne, który wystawiał drużynę w SGB Championship (Eagles) i National Development League (Seagulls). Na szczęście pewna grupa osób już pracuje nad przywróceniem ośrodka na żużlową mapę Wielkiej Brytanii.

26 sierpnia 2021 roku oficjalnie ogłoszono to, o czym mówiło się już od pewnego czasu. Drużyny Eastbourne Eagles i Eastbourne Seagulls zostały oficjalnie wycofane ze swoich klas rozgrywkowych, a klub rozpoczął zwracanie pieniędzy za karnety nabyte przez kibiców. Na szczęście wielu żużlowców, którzy przywdziewali kevlary którejś ze wspomnianych drużyn, było w stanie znaleźć nowych pracodawców. W minionym sezonie z „Orłem” na piersi startowali m.in. Richard Lawson, Tom Brennan, czy Edward Kennett. Należy podkreślić, że aż do wycofania się ze startów w SGB Championship, klub z Arlington Stadium radził sobie naprawdę dobrze. Eastbourne Eagles pokonały na własnym torze obu finalistów tegorocznych zmagań zaplecza elity, czyli Poole Pirates (45:44) i Glasgow Tigers (47:43).

Na szczęście istnieje spora szansa, że Eastbourne nie podzieli losów wielu żużlowych ośrodków, które na długo zniknęły z żużlowej mapy świata i wkrótce kibice z hrabstwa East Sussex będą mogli znowu ekscytować się jazdą swoich ulubieńców. Na czele projektu, który ma na celu powrót ligowego ścigania do Eastbourne stanął Trevor Geer, czyli postać doskonale znana kibicom speedwaya w Wielkiej Brytanii.

British Speedway Promoters’ Limited (BSPL) postanowiło przedłużyć licencję promotora byłemu zawodnikowi i wieloletniemu menadżerowi „Orłów”. Działacze wyjaśnili, iż Trevor Geer nie ponosi żadnej odpowiedzialności za to, co spotkało klub w tym roku i może dalej walczyć o powrót żużla do Eastbourne. Były żużlowiec, wraz ze swoim zespołem, pracuje już nad zebraniem niezbędnych funduszy do wystawienia drużyny w rozgrywkach ligowych w sezonie 2023. Na oficjalnej stronie klubu czytamy, że wiele osób jest gotowych pomóc w tym ważnym projekcie.

Niestety nie możemy przystąpić do zmagań w 2022 roku, ale klub powróci w sezonie 2023. Chris Louis i BSPL bardzo nam pomagają. Dzięki wsparciu właściciela obiektu Erica Dugarda i powołaniu nowego zarządu, przyszłość rysuje się w jasnych barwach

– powiedział na łamach oficjalnej strony Eastbourne Speedway, Mark Horsman (przedstawiciel klubu).

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.