Od przyszłego roku cykl Speedway Grand Prix trafi pod nowe skrzydła. W najbliższych latach rolę promotora zmagań o miano najlepszego żużlowca świata pełnić będzie Discovery Speedway Events. Cały cykl czeka wiele zmian i w ostatnich tygodniach nie brakowało pytań o to, kto będzie odpowiadać za przygotowanie zawodów.

Jak dotąd funkcję dyrektora cyklu Grand Prix pełnił Phil Morris. Były żużlowiec sprawuje tę rolę od niecałego roku i nie brakowało medialnych spekulacji, że po zmianie promotora imprezy, może dojść do zmian również i na tym stanowisku. W minionym sezonie nie brakowało w naszym kraju krytycznych głosów wobec pracy Brytyjczyka.

Były zawodnik m.in. Reading Racers był gościem ostatniego odcinka podcastu „No Breaks No Fear”, w którym opowiadał o przyszłości międzynarodowych zmagań i zmianach, które planują wdrożyć nowi promotorzy cyklu Speedway Grand Prix. Brytyjczyk wyjawił, że ze strony sportowej nie należy spodziewać się większych zmian i ma zamiar dalej pracować nad organizacją jak najlepszych turniejów.

Cieszy mnie, że naczelnym celem jest popularyzowanie żużla i docieranie do dużego grona nowych odbiorców. Ze strony sportowej, za którą ja odpowiadam, nowi promotorzy nie mają większych obaw. Na torze ma to wyglądać tak samo, a zmieni się to, co dzieje się wokół. Organizatorom zależy na stworzeniu świetnego produktu, który dla kibiców będzie wspaniałym doświadczeniem. Polska liga dogoniła pod tym względem cykl Grand Prix i taka jest prawda. Discovery zależy, aby wziąć te zawody na wyższy poziom i zachęcić nowych widzów z całego świata

– powiedział w oficjalnym podcaście British Speedway, Phil Morris.

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.