Orzeł Łódź nie był zbyt aktywnym graczem na rynku transferowym, przynajmniej w kontekście oficjalnego odsłaniania kart. Po zakontraktowaniu Michała GruchalskiegoNikodema Bartocha przyszedł czas na wytoczenie cięższej artylerii.

Ekipę Orła Łódź w przyszłorocznych rozgrywkach wzmocni brązowy medalista Indywidualnych Mistrzostw Świata z 2013 roku, Niels-Kristian Iversen. To pierwsze poważne wzmocnienie drużyny Adama Skórnickiego, a należy mieć na uwadze, że inne ekipy też nie próżnowały. Czy to jednak wystarczy, by utrzymać się w piekielnie silnej eWinner 1. lidze? Szczególnie, że stracili oni jednego z liderów – Aleksandra Łoktajewa na rzecz PSŻ-u Poznań.

Poprzedni sezon Duńczyka to wzloty i upadki, zaliczył on bardzo nieprzyjemną kontuzję, lecz mimo to ostatecznie może ten sezon zaliczyć do względnie udanych. W Unii Tarnów, pomimo bardzo słabej postawy drużyny, potrafił się wyróżnić. Portal gurustats.pl podaje, że legitymował się on drugą średnią w zespole, 1,765 punktu na bieg, daje mu to 31. pozycję w rankingu najskuteczniejszych zawodników. 

Drugim z zawodników, którzy dołączą do Orła będzie Timo Lahti. Doświadczony już Fin ostatni sezon spędził w zespole Aforti Startu Gniezno, gdzie zaprezentował się delikatnie poniżej oczekiwań. Jego średnia oscylowała w granicach 1,9 punktu na bieg, co jak na zagranicznego lidera, nie jest wybitnym wynikiem. W Łodzi ma jednak być inaczej.

Klub ogłosił również, że w zespole na kolejny sezon zostanie Ben Ernst oraz kuszony przez Apator Toruń – Tom Brennan.

Zachęcamy również do zapoznania się ze składami:
-> PGE Ekstraliga
-> eWinner 1. Liga Żużlowa
-> 2. Liga Żużlowa
-> U24 Ekstraliga

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.