Gdańscy żużlowcy nie mogą zaliczyć początku sezonu 2022 do udanych, mają już na koncie dwie porażki i wciąż czekają na pierwsze zwycięstwo. Dużym problemem dla Wybrzeża jest słaba postawa Rasmusa Jensena.

Duńczyk na początku sezonu prezentuje się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Gdańszczanie po zakazie startów dla rosjan w polskiej lidze mocno utracili początkową siłę, dlatego tym bardziej potrzebują obecnie punktów każdego ze swoich zawodników. Tych niestety brakuje ze strony kapitana drużyny znad morza. W rozmowie z portalem klubowym menedżer Wybrzeża komentuje postawę swojego podopiecznego:

Rasmus Jensen ma lekki dołek. To drugi mecz z którego ani on, ani my nie jesteśmy zadowoleni. Przed startem sezonu wyglądało to bardzo optymistycznie, ale teraz mamy problem. Rasmus bardzo się stara – zmienia motocykle, silniki, ale to cały czas nie może zatrybić w lidze. Walczymy z tymi problemami wspólnymi siłami i staramy się to wyprostować, ale to nie są rzeczy, które robi się ot tak.

– tłumaczy Eryk Jóźwiak

W gdańskim środowisku żużlowym panuje przekonanie, że w tym sezonie żużlowcy mogą zapomnieć o walce o najwyższe cele. Dziura po Kułakowie powoli zaczyna przechodzić w rangę ogromnego krateru, który ciężko będzie załatać. Wszyscy oczekują zwycięstwa w najbliższym meczu z Aforti Startem:

Ja zdaję sobie sprawę i rozumiem, że nie wszyscy są zadowoleni, ale wsparcie wyjątkowo nam się teraz przyda i o nie proszę kibiców. Szczególnie dziękuję tym, którzy przyjechali za nami do Bydgoszczy. Za nami dwa mecze z silnimi rywalami i nie jest to okoliczność łagodząca, ale w sytuacji, w której jesteśmy, nie był to łatwy początek. Nikt z nas nie zamierza się poddawać. Postaramy się o to, abyśmy po meczu ze Startem Gniezno, wszyscy mieli powody do zadowolenia.

– dodał.

Najbliższe spotkanie gdańszczanie odjadą na własnym owalu, w niedzielę podopieczni Eryka Jóźwiaka zmierzą się z Aforti Startem. Przegrana w tym spotkaniu oznaczałaby spore kłopoty, ale również kolejne rozczarowanie dla kibiców. Początek spotkania o godzinie 14:00.

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.