Ostatnie tygodnie przed rozpoczęciem sezonu transferowego to wysyp informacji o przedłużeniu współpracy z dotychczasowymi pracodawcami. Na przedłużenie umowy z doświadczonym duetem zdecydował się zespół Arged Malesy Ostrów Wielkopolski, o czym fani dowiedzieli się przy okazji kolejnej odsłony turnieju o Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Duet Grzegorz Walasek – Tomasz Gapiński, bo o nim mowa, miał duży wkład w awans zespołu do najwyższej klasy rozgrywkowej. Obaj zawodnicy będą więc mieli okazję znów zasmakować startów w walce o Drużynowe Mistrzostwo Polski.

Wiekowi już jeźdźcy są bez wątpienia niezwykle ważnymi punktami zespołu z południowej Wielkopolski. Zarówno Walasek, jak i Gapiński, w czerwono-białych barwach odnaleźli spokój i skuteczność, która dla włodarzy ostrowskiego klubu była nieoceniona. Tym bardziej więc przedłużenie kontraktów obu żużlowców nie jest wielką niespodzianką, szczególnie zwracając uwagę na problemy poszczególnych klubów z uzupełnieniem kadry o solidnie punktujących polskich seniorów.

Będzie to już czwarty sezon 45-letniego Walaska i 39-letniego Gapińskiego w barwach beniaminka PGE Ekstraligi. W sezonie 2021 uzyskali oni dziewiątą (Walasek-2,103 pkt/bieg) i trzynastą (Gapiński-2,035 pkt/bieg) średnią w rozgrywkach eWinner 1 Ligi.

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.