Znamy szóstego reprezentanta Polski, który wystąpi w eliminacjach Speedway Euro Championship. Nominacje tę otrzymał doświadczony Jarosław Hampel.

Zawodnik reprezentujący na co dzień barwy klubu NovyHotel Falubaz Zielona Góra został szóstym reprezentantem Polski, który wystartuje w eliminacjach do cyklu Tauron SEC 2024. Oprócz 42-latka zobaczymy w nich również Dominika Kuberę, Kacpra Worynę, Przemysława Pawlickiego, Mateusza Cierniaka oraz Macieja Janowskiego. O awans żużlowcy będą rywalizować 1 maja (w Debreczynie oraz Mureck), a także 4 maja (Stralsund i Krsko). Finał eliminacji odbędzie się natomiast 12 maja w Daugavpils.

Jarosław Hampel w niedawno rozpoczętym sezonie PGE Ekstraligi prezentuje wysoką formę. W pierwszej kolejce wywalczył 12 punktów w przegranym przez Falubaz meczu z Betard Spartą Wrocław, natomiast w ostatniej serii startów przyczynił się do domowego zwycięstwa nad GKM Grudziądz, zdobywając w nim 11 oczek. W obu spotkaniach Hampel był najlepiej punktującym żużlowcem Falubazu.

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.