Drużyna Zdunek Wybrzeża Gdańsk w czwartkowy wieczór ogłosiła nazwiska, które będą bronić barw klubu w sezonie 2022. W zespole pozostał Jakub Jamróg, Rasmus Jensen, Piotr Gryszpiński i Wiktor Kułakow. W składzie klubu pojawiły się także nowe twarze, jednak to prawdopodobnie nie koniec nowych nazwisk w Zdunek Wybrzeżu.

Czwartkowy wieczór dostarczył kibicom Zdunek Wybrzeża Gdańsk sporo emocji, związanych z ogłoszeniem składu na sezon 2o22. Drużynę znad morza zasilił Adrian Gała, Kamil Marciniec, a także Wiktor Trofimow.

Kiedy inni musieli szukać liderów do swoich drużyn, my mogliśmy się skupić na tym, by ten zespół stworzyć tak, by stanowił całość. Podjęliśmy decyzje, które pewnie nie spodobają się wszystkim, ale dzisiaj nie ma to większego znaczenia. Sezon zweryfikuje, czy dokonaliśmy właściwego wyboru. Rok temu w listopadzie już nam niemalże gratulowano wygrania ligi, a rzeczywistość nie była aż tak kolorowa 

– powiedział dla wybrzezegdansk.pl Prezes Zarządu GKŻ Wybrzeże, Tadeusz Zdunek.

Aby można oficjalnie mówić o zamknięciu składu, Zdunek Wybrzeże musi pozyskać jeszcze jednego młodzieżowca, a także zawodnika do lat 23. Klub znad morza zaznaczył, że do drużynę czekają jeszcze trzy transfery. Mowa tutaj właśnie o młodzieżowcach, a także o o ewentualnym zawodniku U-24.

Zdunek Wybrzeże prowadzi jeszcze rozmowy z zawodnikami, jednak pojawiają się pewne spekulacje odnośnie duńskiej wymianie gdańsko-poznańskiej.  Mówi się bowiem o tym, że barw gdańskiego klubu bronić będzie Benjamin Basso, 20-letni żużlowiec, którego w ubiegłym roku ogłosiła drużyna SpecHouse PSŻ-u Poznań. Duńczyk do Zdunek Wybrzeża Gdańsk miałby trafić za Kevina Juhla Pedersena, który za to wylądowałby w poznańskiej ekipie.

źródło: sport.trojmiasto.pl

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.