Polski żużel powoli budzi się z zimowego letargu. Choć w niektórych ośrodkach Metalkas 2. Ekstraligi już wyjechali na tor to w Gdańsku dopiero 18 marca klub poinformował o planowanych treningach oraz sparingach. Wiemy już kiedy nad morzem zawarczą motocykle!

Na gdańskim obiekcie od dłuższego czasu trwała przebudowa owalu. Pierwszym etapem, który niejako jest wymagany przez władze ligi, była budowa odwodnienia liniowego na obiekcie imienia Zbigniewa Podleckiego. Kolejnym etapem w 2025 roku ma być budowa nowego oświetlenia wraz z pochyleniem poprzecznym łuków. Modernizacja wymusiła na zarządzie klubu decyzje odnośnie planowania treningów na domowym obiekcie.

Choć między innymi w Ostrowie, Rybniku i Rzeszowie zawodnicy odbyli już kilka treningów to dopiero 18 marca Energa Wybrzeże poinformowało o swoich planach na zbliżające się tygodnie. Na swoim oficjalnym profilu klub opublikował wpis, który wyjaśnia wszelkie wątpliwości.

Jak udało nam się dowiedzieć od rzecznika prasowego klubu – Rafała Sumowskiego początkowo treningi planowano na poniedziałek oraz wtorek. Niestety niesprzyjające warunki pogodowe sprawiły, że gdańszczanie wyjadą na tor dwa dni później – 20 marca. Pierwszy sparing zespołu zaplanowano na sobotę, wtedy ekipa Energa Wybrzeża zmierzy się z Ultrapur Startem Gniezno.

Przypomnijmy, że inauguracyjne spotkanie gdańszczanie odjadą 14 kwietnia na domowym obiekcie. Ich rywalem będzie spadkowicz z PGE Ekstraligi – Cellfast Wilki Krosno. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 15.

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.