Pomimo faktu, że większość składów w drużynach pierwszoligowych jest już ustalona Falubaz Zielona Góra zdecydował się na wzmocnienie z PGE Ekstraligi. Do drużyny z „Grodu Bachusa” dołączył były zawodnik Betard Sparty Wrocław.

Michał Curzytek – bo o nim mowa – dołączył do drużyny z Zielonej Góry po wygaśnięciu jego kontraktu z Betard Spartą. Co prawda młody rzeszowianin podpisał ze swoim byłym pracodawcą kontrakt warszawski, bez aneksu finansowego, jednak nie miał być uwzględniony w planach szkoleniowca. Z tego względu szansę na zakontraktowanie w obecnej sytuacji zawodnika znalazł  Falubaz.

Na przenosinach zyskają obie strony. Dla zawodnika to ostatnia szansa na zaistnienie w sporcie, w przyszłym roku kończy on wiek juniora, a przejście do seniorskiego speedway’a nigdy nie jest proste. We Wrocławiu Curzytek musiał walczyć o miejsce w składzie, w Zielonej Górze z pewnością otrzyma on więcej wsparcia i bardziej regularną jazdę, co może okazać się kluczowe. Natomiast Falubaz zyskał juniora z doświadczeniem Ekstraligowym, które może opłacić się w niższej lidze.

Poza Zieloną Górą zawodnik otrzymał również oferty z PSŻ-u Poznań i Abramczyk Polonii. Ostatecznie wybrał jednak jazdę pod skrzydłami m.in. Piotra Protasiewicza.

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.