Start najniższego szczebla rozgrywek jest w tym sezonie obarczony sporymi zawirowaniami. Po rozpadzie Kolejarza Rawicz i niedawnym wycofaniu się z rozgrywek Speedway Kraków w lidze pozostało jedynie 6 zespołów. Do ostatnich chwil wahała się przyszłość żużla w Tarnowie, a niemałe problemy, po rezygnacji sponsora jakim była Enea, dotknęły klub z Piły.

W środowisku żużlowym nie brakuje głosów, że inauguracja Krajowej Ligi Żużlowej powinna zostać przesunięta na późniejszy termin. Nic takiego nie będzie jednak miało miejsca i w sobotnie popołudnie zawodnicy powalczą o pierwsze ligowe punkty w Polsce. W premierowym spotkaniu Polonia Piła zmierzy się na własnym torze z Kolejarzem Opole.

Ekipa z Piły mimo wspomnianych kłopotów będzie zdecydowanym faworytem sobotniej potyczki. Wydaje się, że takie nazwiska jak Jeppesen , Kościuch czy Ellis na poziomie II-ligowym dają gwarancję poważnych zdobyczy punktowych. Tym bardziej przed własną publicznością i z pomocą klubowej legendy – Hansa Nielsena.

Awizowany skład drużyny gości póki co nie budzi szczególnego respektu, ale przed spotkaniem może dojść do kilku zmian. Wszystko wskazuje na to, że w barwach drużyny z Opola zobaczymy Pawła Miesiąca. Jak na razie w zestawieniu widnieje nazwisko tylko jednego obcokrajowca, a przyjezdni mają zakontraktowanych chociażby Filipa Hjelmlanda, Mathiasa Thoernbloma czy Emila Breuma. Któryś z nich być może również pojawi się w składzie. Kibice gości największe nadzieje pokłdają jednak w Robercie Chmielu, który zaliczył udany zeszły sezon.

Początek spotkania o godzinie 15:00.

Awizowane składy:

Polonia Piła
9. Adam Ellis
10. Jonas Knudsen
11. Jonas Jeppesen
12. Norbert Kościuch
13. Wiktor Trofimow
14. Błażej Wypiór
15.
16. Dan Gilkes

Kolejarz Opole
1. Tomasz Orwat
2.
3. Lars Skupień
4. Kevin Juhl Pedersen
5. Robert Chmiel
6. Oskar Stępień
7. Jakub Fabisz

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.