Zespół Texom Stali Rzeszów, bo pod taką nazwą będą ścigać się zawodnicy znad Wisłoka w sezonie 2022, wytrwale buduje swój skład na przyszłoroczne rozgrywki. Nowy sponsor, swego rodzaju nowe otwarcie, a czy wśród zawodników mamy nowe twarze?

Jak na razie bilans personalny rzeszowskiego zespołu jest ujemny, ponieważ więcej zawodników klub opuściło, niż go zasiliło. Z Hetmańską 69 pożegnali się Sam Masters, Adam Ellis, Adrian Cyfer, Ilia Czałow i Patryk Rolnicki-wszyscy zasilili inne drugoligowe zespoły. Na razie Texom Stal pochwaliła się pozyskaniem dwóch zagranicznych zawodników ze specHouse PSŻ Poznań Kevina Wölberta oraz Eduarda Krčmářa oraz szwedzkich rewelacji, braci Gustava i Jonatana Grahnów, debiutantów w polskiej lidze żużlowej. Teraz czas na przedstawienie zawodnika, który jest w tym mieście dobrze znany.

Terminator zapowiadał: „I’ll be back”, to samo wziął sobie najwyraźniej do serca Paweł Miesiąc, który wrócił do swojego macierzystego klubu po siedmiu latach przerwy, ostatnio bowiem przywdziewał kewlar z żurawiem w 2014 roku. Wyjątkowy, bo dwudziesty sezon swoich startów, czyli rok 2021 spędził w Unii Tarnów, przedtem przez trzy lata ścigał się-wzorem np. Dawida Stachyry czy Macieja Kuciapy, krążących między tymi dwoma zespołami-w Lublinie, mając swój udział w awansie zespołu znad Bystrzycy do PGE Ekstraligi oraz w dwóch pierwszych sezonach startów wśród elity. Jednak to w biało-niebieskich barwach odniósł swoje największe sukcesy, m.in. był pierwszym zawodnikiem Stali, który awansował do finału Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów, rozgrywanego we włoskim Terenzano w 2006 roku.

Sezon 2022 będzie w sumie dziewiątym w karierze Miesiąca w drużynie ze stolicy Podkarpacia.

Wszystkie transfery tegorocznego okienka transferowego znajdziesz TUTAJ.

Zachęcamy również do zapoznania się ze składami:
-> PGE Ekstraliga
-> eWinner 1. Liga Żużlowa
-> 2. Liga Żużlowa
-> U24 Ekstraliga

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.