Niedawno w Ostrowie Wielkopolskim miał miejsce egzamin na żużlową licencję „Ż” w której wzięło udział kilku reprezentantów pierwszoligowych torów. Nowymi wychowankami mogą pochwalić się dwa ośrodki żużlowe.

W sporcie żużlowym praca na monitorze jest równie istotnym aspektem, co losy pierwszej drużyny. Niestety, jest to sport drogi, kontuzjogenny i generujący bardzo wiele nieprzyjemności. Z tego względu do ostatecznego egzaminu dociera mała ilość adeptów, nie mówiąc już o późniejszych występach ligowych. Niektórym z nich ten pierwszy krok się udał, teraz mogą śmiało myśleć o przyszłości.

Nowymi zawodnikami pochwalić się może Zdunek Wybrzeże oraz Arged Malesa. Oba kluby poinformowały na swoich mediach społecznościowych o zakończonych sukcesem egzaminach na licencję. Tym samym już w najbliższych zawodach rangi DMPJ będziemy mogli zobaczyć zarówno Eryka Kamińskiego z Gdańska, oraz Gracjana Szostaka z Ostrowa Wielkopolskiego.

Szczególnie dla gdańszczan nowy zawodnik jest bardzo istotnym ogniwem. W klubie brakuje wciąż bowiem jednego juniora, który byłby w stanie rywalizować w zawodach młodzieżowych. Do tej koncepcji idealnie wpisuje się więc Eryk Kamiński, który z pewnością dostanie szansę na pokazanie swoich umiejętności w najbliższych zawodach DMPJ. Klub mocno liczy na zawodnika, ale jak sam wspomina na swojej stronie internetowej – „to była dla Eryka formalność”.

W Ostrowie natomiast z pewnością odczuwalny jest brak Sebastiana Szostaka, który w pierwszym meczu sezonu zaliczył nieprzyjemny upadek. Zawodnik będzie niedostępny jeszcze przez pewien okres, z tego względu również nowy adept z Wielkopolski powinien otrzymać swoją szansę. Poza wspomnianą dwójką do egzaminu podeszli adopcji z m.in. z Leszna, Rawicza, Lublina, Krosna.

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.