Sezon powoli dobiega końca. Zarówno kluby, jak i zawodnicy pracują w pocie czoła, aby zapewnić sobie jak najlepsze kontrakty na sezon 2022. Jednym z takich żużlowców jest młody Duńczyk, który w kończącym się sezonie reprezentował barwy PSŻ-u Poznań. Z pewnością to nazwisko będzie często przewijać się w transferowych kuluarach.

Pomimo faktu, że drużyna PSŻ-u Poznań obecny sezon może spisać na straty, nie każdy jej zawodnik prezentował się poniżej oczekiwań. Wśród tych, którzy mogą być zadowoleni ze swojej postawy znalazł się Matias Nielsen, który ma za sobą całkiem udany sezon w 2 Polskiej Lidze Żużlowej.

Zawodnik ten legitymuje się trzecią średnią w drużynie z Poznania (1,857 pkt. na bieg). Co więcej, jego sytuacja jest tym bardziej interesująca, że na jego barkach wciąż spoczywa ciężar wieloletniej umowy ze Skorpionami. Wiele jednak wskazuje na to, że nie będzie to wielki problem dla klubów eWinner 1 ligi jak i PGE Ekstraligi, gdyż Nielsen, mający dopiero 23 lata, wciąż może okazać się znakomitą opcją dla uzupełnienia pozycji zawodnika do lat 24.

Na potwierdzenie swojej dobrej dyspozycji Nielsen wystąpił w zawodach o Łańcuch Herbowy w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie zajął drugą pozycję. Co prawda, zawody te nie obfitowały w silne nazwiska na liście startowej, lecz w pokonanym polu Duńczyk zostawił m.in. Sebastiana Szostaka, Dawida Rempałę czy Jakuba Krawczyka.

Bez wątpienia należy bacznie przyglądać się postaci 23-letniego zawodnika, gdyż może być on, w niedalekiej przyszłości, przedmiotem ciekawego transferu.

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.