Przed Zdunek Wybrzeżem Gdańsk ciężkie zadanie. Klub znad morza musi mocno zastanowić się nad tym, kto zasili szeregi formacji juniorskiej ekipy Eryka Jóźwiaka. Z zespołem oficjalnie pożegnali się Amadeusz Szulist i Alan Szczotka, a w wiek seniorski wkracza Piotr Gryszpiński. Kogo więc zobaczymy w przyszłym sezonie w roli gdańskich młodzieżowców?

W przyszłym roku na żużlowych torach nie wystąpi już Amadeusz Szulist. Wychowanek Zdunek Wybrzeża Gdańsk, który swój debiut zaliczył podczas meczu z Arged Malesą Ostrów, po tym sezonie podjął decyzję o zakończeniu przygody z czarnym sportem. Składu gdańskiego zespołu nie zasili również Alan Szczotka, któremu zakończył się okres wypożyczenia, co oznacza powrót młodzieżowca do swojego macierzystego klubu, Stali Gorzów. Ostatni z zawodników, Piotr Gryszpiński, od przyszłego sezonu wkroczy w wiek seniorski. Teraz Zdunek Wybrzeże Gdańsk nie posiada ani jednego juniora, co wiąże się z tym, że klub musi wybrać się na ciężkie poszukiwania aż trójki młodzieżowców.

Nieoficjalnie mówi się, że kandydatami, którzy mogliby zasilić gdańską formację juniorską są Nikodem Bartoch, Kamil Marciniec i Denis Zieliński. Wiadome już jest, że z Abramczyk Polonii Bydgoszcz odejdzie Nikodem Bartoch, gdzie w minionym sezonie występował u boku fenomenalnego Wiktora Przyjemskiego. Jednak należy pamiętać, że wychowanek Falubazu Zielona Góra w ligowych spotkaniach nie mógł szczycić się równie wysoką formą, która spełniłaby oczekiwania bydgoskiej drużyny. Zmusza to zarząd klubu do znalezienia na jego miejsce lepszego zawodnika, który utworzyłby zgrany duet z Przyjemskim.

Chodzą także pogłoski, że rozmowy z gdańskim klubem mógłby prowadzić Kamil Marciniec. Zawodnik eWinner Apatora Toruń nie miał w tym sezonie wielu okazji do jazdy, co skłania młodzieżowca do przyodziania w przyszłym roku innych barw. W minionym sezonie Marciniec wystąpił jedynie w dziewięciu biegach, w których udało mu się wywalczyć tylko jeden punkt.

Ostatnim juniorem, który mógłby dołączyć do Zdunek Wybrzeża jest Denis Zieliński. Za tym zawodnikiem z kolei całkiem solidny rok w szeregach GKM-u Grudziądz. Wychowanek grudziądzkiego zespołu zdołał uzyskać średnią 0.806, co daje 51. miejsce w rankingu. Drużynę Roberta Kempińskiego czeka trudna decyzja, bowiem klub chciałby pozostawić Zielińskiego w swoich szeregach, jednak na jego miejsce jest jeszcze kilku innych zdolnych wychowanków.

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.