Po Mateuszu Łopuskim i Eryku Kamińskim gdańszczanie doczekali się kolejnego wychowanka z licencją. To mistrz Polski w miniżużlu z 2017 roku. Co prawda ma już 18 lat, jednak, jak można sądzić po wynikach, ma papiery na jazdę.

W Gdańsku dziura pokoleniowa spowodowała, że przez kilka dobrych lat na torach wszystkich trzech lig nie mogliśmy gościć żadnego nowego wychowanka klubu znad morza. Na szczęście od pewnego czasu prężnie działająca szkółka zaczyna przynosić owoce, chociażby w postaci Eryka Kamińskiego czy Mateusza Łopuskiego. Obaj zdali licencję odpowiednio rok temu i na początku obecnego. Teraz dołączy do nich były mistrz Polski na miniżużlu – Bartosz Tyburski.

18-latek wrócił po przerwie do żużla i w Rzeszowie na stadionie przy ulicy hetmańskiej zdał niedawno egzamin na licencję Ż. Klub poinformował o tym za pomocą swoich mediów społecznościowych:

Bartosz Tyburski zdał dziś w Rzeszowie egzamin na licencję Ż. Gratulacje! Indywidualny Mistrz Polski i II wicemistrz Europy w miniżużlu z 2017 roku od razu będzie uprawniony do startów zarówno w lidze jak i zawodach młodzieżowych.

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.