W nadchodzący weekend na torach 1 Polskiej Ligi Żużlowej zobaczymy rywalizację w ramach zaległej 6. i 7. kolejki żużlowej w których Arged Malesa zmierzy się z faworytami ligi. Będziemy też świadkami starcia Zdunek Wybrzeża Gdańsk z H.Skrzydlewską Orłem w ramach 13. kolejki zmagań zaplecza PGE Ekstraligi.

Na placu boju w najbliższych dniach najwięcej będziemy mogli oglądać ekipę Arged Malesy, która odjedzie dwa spotkania w dwa dni. Ostrowianie mają szansę na zmycie plamy z ostatnich bardzo nieudanych spotkań, niestety te szanse są znikome. Ruszą bowiem do walki z faworytami do awansu – Enea Falubazem i Abramczyk Polonią. Poprzednie starcia z tymi ekipami nie należały do udanych, dwukrotnie zespół Arged Malesy poniósł sromotną porażkę. Mało prawdopodobne więc jest, że spadkowicze z PGE Ekstraligi będą w stanie zdobyć jakiekolwiek punkty w tym starciu.

Arged Malesa Ostrów – Abramczyk Polonia Bydgoszcz, 01.07.2023, godz. 16:30 – zaległa 6. kolejka 1 Polskiej Ligi Żużlowej

Enea Falubaz Zielona Góra – Agred Malesa Ostrów, 02.07.2023, godz 14:00 – zaległa 7. kolejka 1 Polskiej Ligi Żużlowej

W ostatnim spotkaniu powracamy do rundy rewanżowej, gdzie Zdunek Wybrzeże Gdańsk na własnym obiekcie zmierzy się z pozostającym w fatalnej formie H.Skrzydlewskiej Orłem. Gdańszczanie po bardzo nieudanym spotkaniu z ROW-em Rybnik na własnym obiekcie kurczowo potrzebują punktów, aby wciąż myśleć o fazie play-off. Zwycięstwo na Motoarenie w Łodzi niemal zapewniło im punkt bonusowy, szczególnie, że w drużynie gości muszą zmagać się z kontuzjami. Po upadku w meczu z ROWem Rybnik poważne obrażenia odniósł Tomasz Gapiński, dla którego to najprawdopodobniej koniec sezonu. Faworytami są więc gospodarze, którzy jednak na własnym obiekcie nie czują się najlepiej.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk – H.Skrzydlewska Orzeł Łódź, 02.07.2023, godz 14:00, 13. kolejka 1 Polskiej Ligi Żużlowej

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.