Do oczekiwanej zmiany doszło na stanowisku trenera Eltrox Włókniarza Częstochowa. Piotra Świderskiego, który w ostatnim sezonie prowadził Lwy w rozgrywkach PGE Ekstraligi, zastąpi Lech Kędziora.

O roszadach w sztabie szkoleniowym Włókniarza mówiło się już od dłuższego czasu. W żużlowym środowisku dużo plotkowało się o nie najlepszych stosunkach Piotra Świderskiego z prezesem Michałem Świącikiem, który nie był zadowolony z rezultatów osiąganych przez jego zespół. Nie dziwi więc fakt, że dzień po wygaśnięciu kontraktu dotychczasowego trenera, zaprezentowano nazwisko nowego, który w przeszłości miał już możliwość prowadzenia Lwów.

W 2017 roku, kiedy prowadziłem Włókniarz Częstochowa, zajęliśmy 5. miejsce. Dziś startujemy dokładnie z tej samej pozycji. Cele są jednak inne. Przyszedł czas, żeby z tym zespołem, który mamy obecnie, awansować do fazy play-off

– powiedział dzisiejszego poranka Kędziora.

Jak wiadomo, w sezonie 2022 osiągnięcie celu minimum nie będzie dla doświadczonego szkoleniowca aż tak wielkim wyzwaniem. Wszystko za sprawą nowego formatu fazy play-off, w której wystartuje aż 6 zespołów. Niemniej jednak w Częstochowie nadzieje medalowe rosną z roku na rok, przez co brak choćby brązowego krążka może przyszłej jesieni odbić się na posadzie legendy GKMu Grudziądz.

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.