Tylko jedno spotkanie Krajowej Ligi Żużlowej zostanie rozegrane w ten weekend. W pozostałych dwóch plany pokrzyżował kapryśna pogoda. W Daugavpils Lokomotiv podejmuje Start Gniezno.

Lokomotiv w pierwszej kolejce przegrał w Landshut 48:42. Mimo porażki trzeba przyznać, że taki wynik mógł ucieszyć Łotyszy na starcie sezonu. Nauczeni doświadczeniem jak dużym atutem dla gospodarzy jest ich tor, kibice miejscowych mogą liczyć na zwycięstwo nad mocniejszymi w teorii przeciwnikami. W stosunku do pierwszego meczu w zestawieniu mamy jedną zmianę. Olega Michaiłowa zastąpi Rene Bach.

Podbudowany udaną inauguracją sezonu Start, napewno przyjeżdża do Daugavpils z zamiarem zgarnięcia pełnej puli. Jednak goście, skąd inąd na papierze mocniejsi, faworytem tego starcia nie będą. Zapowiada się zatem bardzo ciekawe widowisko. W składzie Gnieźnian widnieje luka pod numerem 2. Trener Tomasz Fajfer ma na to miejsce dwóch zawodników. Kevina Woelberta i Adriana Gomólskiego, ale prawdopodobnie to Niemiec otrzyma szansę na rehabilitację, po niezbyt udanym występie na otwarcie sezonu.

Pierwszy wyścig zaplanowano na 13:15 polskiego czasu.

Składy:

Optibet Lokomotiv Daugavpils
9. Kjastas Puodżuks
10. Steve Worrall
11. Rene Bach
12. Daniił Kołodinski
13. Jewgienij Kostygow
14. Artiom Juhno
15.
16.

Ultrapur Start Gniezno
1. Hubert Łęgowik
2.
3. Kevin Fajfer
4. Casper Henriksson
5. Sam Masters
6. Mikołaj Czapla
7. Jędrzej Chmura
8.

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.