W niedzielne popołudnie Ekstraligowe ściganie rozpocznie się w Częstochowie. Na Śląsk zawita Betrad Sparta Wrocław. Wieczorem emocje przeniosą się do Zielonej Góry, gdzie miejscowy Falubaz podejmie ZOOleszcz GKM Grudziądz.

TAURON WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA – BETARD SPARTA WROCŁAW

Sezon dopiero co wystartował, ale w Częstochowie zwycięstwa nad Spartą potrzebują jak ryba wody. Zważając na fakt, iż dwa kolejne spotkania to wyjazdowy mecz w Gorzowie i domowe spotkanie z lubelskim Motorem, ewentualna porażka w dzisiejszym spotkaniu może oznaczać zerowy dorobek punktowy po czterech kolejkach. W takim wypadku sytuacja w klubie spod Jasnej Góry byłaby więcej niż nerwowa. Szczególna uwaga skupiona będzie na Maksymie Drabiku. 26-latek wydaje się być w tym momencie najmniej pewnym punktem drużyny, ale kibice Lwów wierzą, że słaby występ w Lesznie był tylko wypadkiem przy pracy.

Bukmacherzy w roli faworyta niedzielnej potyczki widzą właśnie Wrocławian, ale o zwycięstwo w Częstochowie będzie niezwykle trudno. Otwierający sezon mecz z Falubazem pokazał, że na początku sezonu Sparcie daleko do optymalnej formy. Kilka innych decyzji sędziego (nomen omen słusznych) i we Wrocławiu mogło być naprawdę gorąco. Jeśli v-ce mistrzowie Polski myślą poważnie o pierwszym wyjazdowym zwycięstwie, to Tai Woffinden i Maciej Janowski bez wątpienia muszą poprawić swoje zdobycze punktowe z inauguracyjnego meczu.

Początek meczu o godzinie 16:30. Transmisja na w Canal+ Sport.

Składy:

Tauron Włókniarz Częstochowa
9. Mikkel Michelsen
10. Maksym Drabik
11. Kacper Woryna
12. Mads Hansen
13. Leon Madsen
14. Kacper Halkiewicz
15. Kajetan Kupiec

Betard Sparta Wrocław
1. Tai Woffinden
2. Daniel Bewley
3. Bartłomiej Kowalski
4. Artiom Łaguta
5. Maciej Janowski
6. Jakub Krawczyk
7. Marcel Kowolik

 

NOVYHOTEL FALUBAZ ZIELONA GÓRA – ZOOLESZCZ GKM GRUDZIĄDZ

Ekstraliga wraca na Wrocławską 69 po dwóch sezonach przerwy i nikt w Winnym Grodzie nie wyobraża sobie, żeby Myszy tego meczu nie wygrały. Spotkanie w Zielonej Górze można śmiało zaliczyć do tych za 6 punktów. Nie ulega wątpliwości, że obie ekipy powalczą w tym sezonie o utrzymacie w elicie. W bardzo dobrej formie na początku sezonu jest Jarosław Hampel. Przed własną publicznością dobrą formę będą chcieli zaprezentować również bracia Pawliccy. Pracowitą niedzielę będzie miał Jan Kvech, który tego dnia odjedzie dwie żużlowe imprezy. Do Zielonej Góry przyjedzie prostu z Pardubic, gdzie na 12:00 zaplanowany jest półfinał Drużynowych Mistrzostw Europy do lat 23.

Trzeba przyznać, że tegoroczny terminarz nie ułożył się dla Grudziądzan zbyt pomyślnie. Na początek porażka z mistrzem Polski, a w trzeciej kolejce wyjazd do Wrocławia. Podobnie jak w przypadku Częstochowy, porażka w niedzielnym meczu, może wywołać sporo nerwów. Różnica jest jednak taka, że zwycięstwo wydaje się sporo większym wyzwaniem. Kibice Gołębi raczej powinni być spokojni o formę swoich australijskich liderów, ale do wygranej w Zielonej Górze potrzebne będą punkty Kacpra Pludry i Wadima Tarasienko. Nie można też nie wspomnieć o juniorach. Kacper Łobodziński i Kevin Małkiewicz mają zadatki na mocną parę ekstraligowych młodzieżowców i ich punkty, chociażby w biegu drugim, mogą wiele ważyć.

Start meczu zaplanowano na 19:15. Transmisję przeprowadzi Canal+ Sport.

Składy:

ZOOleszcz GKM Grudziądz
1. Max Fricke
2. Wadim Tarasienko
3. Jaimon Lidsey
4. Kacper Pludra
5. Jason Doyle
6. Kacper Łobodziński
7. Kevin Małkiewicz

NovyHotel Falubaz Zielona Góra
9. Jarosław Hampel
10. Przemysław Pawlicki
11. Rasmus Jensen
12. Jan Kvech
13. Piotr Pawlicki
14. Oskar Hurysz
15. Krzysztof Sadurski

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.