Świetne wieści z samego rana dla kibiców Unii Tarnów. Klub ogłosił, że umowę z klubem na sezon 2022 podpisał wieloletni lider klubu z Mościc – Peter Ljung. Po niezbyt udanym sezonie w eWinner 1. Lidze Żużlowej, trzykrotny medalista Drużynowego Pucharu Świata zdecydował się na transfer o szczebel niżej, gdzie może stać się jedną z gwiazd całych rozgrywek.

Były uczestnik cyklu Speedway Grand Prix jest postacią doskonale znaną w Tarnowie. Szwed startował z „Jaskółką” na piersi w sezonach 2007-2008, 2017 i 2019-2020. W niedawno zakończonym sezonie żużlowiec ze Szwecji wystąpił w zaledwie dwóch meczach eWinner 1. Ligi Żużlowej, co ciekawe w barwach dwóch różnych drużyn. W kwietniu wystąpił w Rybniku w barwach Cellfast Wilków Krosno, z kolei dwa miesiące później bronił już barw Aforti Startu Gniezno, gdzie został wypożyczony. Obu tych występów nie może on jednak zaliczyć do udanych.

W nowym-starym klubie, reprezentant Szwecji będzie startował u boku takich żużlowców jak Troy Batchelor, Ilja Czałow, czy Patryk Rolnicki. Jest to kolejne głośne nazwisko w rozgrywkach 2. Ligi Żużlowej, jak i następny były uczestnik cyklu Speedway Grand Prix, który zdecydował się na transfer do najniższej klasy rozgrywkowej. Obecność takich zawodników jak Peter Ljung, Aleksandr Łoktajew, czy Troy Batchelor stanowi zwiastun fantastycznego ścigania już za kilka miesięcy.

Wszystkie transfery tegorocznego okienka transferowego znajdziesz TUTAJ.

Zachęcamy również do zapoznania się ze składami:
-> PGE Ekstraliga
-> eWinner 1. Liga Żużlowa
-> 2. Liga Żużlowa
-> U24 Ekstraliga

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.