Czy kibice w Rzeszowie mogą robić sobie bardzo duże nadzieje? Jak najbardziej. Dziś doszło do spotkania zarządu klubu z prezydentem miasta Konradem Fijołkiem, na którym zaprezentowano plan rozwoju sportu żużlowego w stolicy Podkarpacia.

O wszystkim Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe poinformowało na swojej stronie internetowej. Właśnie tam możemy przeczytać dokładny plan rozwoju czarnego sportu w mieście z dużymi tradycjami. W nim podjęto temat m.in. awansu do PGE Ekstraligi, rozwoju młodych zawodników, czy też rozbudowy samej infrastruktury.

Zacznijmy jednak od początku. Ekipa z Rzeszowa przede wszystkim planuje zbudowanie bardzo mocnego zespołu i walkę o awans do eWinner 1. Ligi już w sezonach 2022-2023. Założona ma też zostać spółka akcyjna, która zapewni odpowiednie fundusze na rozwój. W celu zwiększenia budżetu powołany zostanie też ,,klub 100″, a współpraca z kibicami ma być czymś absolutnie normalnym. Stworzony ma też zostać mniejszy tor, liczący 320 metrów, przeznaczony do szkolenia młodzieży.

Kolejne lata także mają być ciekawe. W latach 2024-2027 powstać ma całe Centrum Sportu Żużlowego, a kilka lat później ekipa z Rzeszowa ma walczyć o awans do PGE Ekstraligi.

Czy plany są ambitne? Zdecydowanie. Wydaje się jednak, że cały plan jest zbudowany niezwykle rozważnie. Co więcej, po ostatnich, bardzo ciężkich latach, pokazuje to, że żużel w Rzeszowie ma szanse na dobre się odrodzić i wrócić do szerokiej, krajowej czołówki.

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.