Motor Lublin zdobył swój pierwszy w historii złoty krążek w finale Mistrzostw Polski Par Klubowych. Srebro powędrowało do Unii Leszno, natomiast klub z Grudziądza wywalczył brąz.

Tegoroczna edycja finału MPPK ruszyła na trochę innych zasadach niż w latach poprzednich. Mianowicie w zawodach mogli wystartować obcokrajowcy. Co więcej, pod taśmą musieli ustawić się żużlowcy z najwyższymi średnimi biegowymi.

Z początku zawodów tor na wielkie mijanki nie pozwalał. Za to bieg pierwszy rozpoczął się od upadku Piotrka Pawlickiego z Tomaszem Gapińskim. Na szczęście nie odnieśli oni poważniejszych obrażeń i kontynuowali zawody. Z kolei nieprzyjemny scenariusz napotkał Australijczyka, Jasona Doyla. Trafiony kamieniem z toru, ze względu na kontuzję palca przedwcześnie wycofał się z zawodów.

Niesamowity okazał się być w zawodach Bartosz Zmarzlik, który zdobył w swoich startach 16 punktów. Jednak to nie wystarczyło, by wraz z Martinem Vaculikiem i Szymonem Woźniakiem powalczyli o medal.

Motor Lublin sięgnął po swój pierwszy i to od razu złoty krążek. W ekipie wyróżnił się znakomity Dominik Kubera, który zdobył 15 punktów i 2 bonusy. Mikkel Michelsen zapisał na swoim koncie 8 punktów. Raz na torze ujrzeliśmy Wiktora Lamparta, który w swoim starcie dojechał czwarty do mety.

Drugie miejsce zajęła Fogo Unia Leszno (21+3), a trzecie należało do ZOOLeszcz GKM Grudziądz (21+2).