Platinum Motor Lublin aby zapewnić sobie drugi z rzędu tytuł musi zdobyć we Wrocławiu 40 punktów. Betard Sparta Wrocław do zdobycia mistrzostwa Polski potrzebuje ich 51.

W awizowanym składzie gospodarzy na rewanżowe spotkanie widnieje nazwisko Taia Woffindena, ale decyzja o tym czy były mistrz świata pojawi się na torze, ma zapaść przed meczem. Nawet z Brytyjczykiem w składzie sytuacja wrocławian będzie bardzo trudna. Dwanaście punktów straty bez kontuzjowanego Macieja Janowskiego, może okazać się startą nie do odrobienia. Aby osiągnąć upragniony cel zdecydowanie lepsze zawody na domowym torze musi odjechać Bartłomiej Kowalski. Podopieczni Dariusza Śledzia, mimo że zdominowali sezon zasadniczy to na koniec rozgrywek stają przed bardzo trudnym zadaniem.

Lubelacy stają przed ogromną szansą na drugie z rzędu mistrzostwo Polski. Przewaga wypracowana na własnym torze nie daje mimo wszystko pełnego komfortu przed rewanżem. Kibice Koziołków, którzy tłumnie stawią się na Olimpijskim wierzą jednak, że ich drużyna po raz drugi wzniesie to wyjątkowe trofeum. Motor do Wrocławia uda się w najmocniejszym zestawieniu i w rewanżowym finale będzie faworytem do wygranej.

Pierwszy bieg startuje o godzinie 19:15. Transmisja na antenie Canal+Sport 5.

Składy:

Platinun Motor Lublin  
1. Jarosław Hampel
2. Dominik Kubera
3. Fredrik Lindgren
4. Jack Holder
5. Bartosz Zmarzlik
6. Mateusz Cierniak
7. Bartosz Bańbor

Betard Sparta Wrocław
9. Tai Woffinden
10. Piotr Pawlicki
11. Artiom Łaguta
12. Connor Bailey
13. Daniel Bewley
14. Kevin Małkiewicz
15. Bartłomiej Kowalski

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.