W piątek oficjalnie zaprezentowana została drużyna AFORTI Start Gniezno na sezon 2022. W Pierwszej Stolicy pojawili się wszyscy zawodnicy, którzy parafowali stosowne umowy z gnieźnieńskim klubem. Wieczorem, w gościnnych wnętrzach Restauracji Hubertus, jako pierwsi zespół mieli możliwość poznać mecenasi oraz partnerzy GTM Start.

Dziś sfinalizowaliśmy nasze wcześniejsze ustalenia z zawodnikami, zostały one przelane na papier. Kontrakty zawarte, możemy więc mówić o tym, że zespół jest w komplecie. Uważam, że zbudowaliśmy ciekawy skład z bardzo dużym potencjałem do walki o najwyższe cele. Teraz wszystko w rękach zawodników na wiosnę przyszłego roku, kiedy już wyjedziemy na tor. My w klubie stworzymy im odpowiednie warunki do tego, żeby mogli skupić się tylko i wyłącznie na rywalizacji na torze.

– mówi dyrektor GTM Start Gniezno Radosław Majewski.

Cieszę się z podejścia klubu do rozmów ze mną, zainteresowania moją osobą. Wszystko wygląda tutaj bardzo profesjonalnie i to miało wpływ na decyzję o podpisaniu kontraktu w Gnieźnie. Jestem bardzo zmotywowany, żeby wrócić do najwyższej dyspozycji, chce być jeszcze lepszym zawodnikiem. Gniezno pomoże mi w tym, mam nadzieję nabrać tutaj stabilizacji i zrealizować swoje cele

– mówi nowy nabytek czerwono-czarnych, Duńczyk Michael Jepsen Jensen.

Obok Oskara Fajfera drugim polskim seniorem w zespole prowadzonym przez Błażeja Skrzeszewskiego będzie Ernest Koza. To żużlowiec pozyskany z Unii Tarnów.

Cieszę się, że będę mógł jeździć w Starcie, że pozostałem w pierwszej lidze. Ambicje są na pewno duże jak i cele. Szefostwo zmontowało silny zespół, mamy fajnych zawodników. Cieszę się, że mogę brać w tym udział i czekam do sezonu

mówi Koza.

Nie znamy się jeszcze bardzo dobrze, ale z pewnością się poznamy. Jest tutaj bardzo pozytywnie i mam nadzieję, że w sezonie będzie tak samo! Jeździć jak najlepiej, zdobywać dużo punktów i dawać kibicom radość z naszej jazdy. nadzieję i wierzę w to, że starty z bardzo dobrymi zawodnikami sprawią, że mój rozwój pójdzie do góry

– zauważa Szymon Szlauderbach, który ma za sobą bardzo dobry rok w barwach rawickich.

Po dziewięciu latach do reprezentowania barw klubu z Gniezna powraca Antonio Lindbäck.

Świetnie tutaj wrócić! To dobry klub. Fajny tor, który dobrze wspominam. Mamy dobry, młody zespół. Stać nas na zdobywanie dużej ilości punktów. Ja czuje się zdrowy, pełen pozytywnej energii i nie mogę doczekać się momentu, kiedy wsiądę na motocykl!

– podkreśla doświadczony Szwed.

Ponadto kolejny rok w czerwono-czarnych barwach ścigać się będą Oskar Fajfer, Peter Kildemand i Philip Hellström-Bängs. Młodzieżowa kadra klubu z #W25 to Marcel Studziński, Mikołaj Czapla, Szymon Szwacher i powracający z wypożyczenia do Zielonej Góry Kacper Grzelak.

Ważne umowy w Gnieźnie posiadają także Nick Agertoft (Dania) oraz Mateusz Jabłoński.

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.