Kiedy mówimy do drugiej osoby, by wracała tam, skąd przyszła, jest to raczej obelga. W przypadku żużlowców powrót do macierzystego klubu to w większości przypadków przyjemność. Na taki krok zdecydował się zawodnik, który postanowił zmienić „Back to black” z tytułu płyty Amy Winehouse na „Back to blue”.

Dawid Lampart, bo o nim mowa, powraca do Texom Stali Rzeszów po pięciu latach przerwy. Licencję zdobywał w 2006 roku w barwach właśnie tego klubu, spędził w nim pierwotnie pięć lat. Po przygodach z Tauron Azotami Tarnów w 2012 roku, zespołem z Lublina w 2014 i 2018-2020 oraz epizodzie jako gość w barwach Polonii Bydgoszcz, kibice przy Hetmańskiej 69 znów będą mogli oglądać go z żurawiem na kewlarze.

31-letni Lampart ma na swoim koncie rozmaite krajowe sukcesy, spośród których warto wymienić brązowy medal Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski z 2007 roku, wywalczony rok później krążek Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych w tym samym kolorze w zespole złożonym jeszcze z Mateusza Szostka i późniejszego uczestnika cyklu Speedway Grand Prix Martina Vaculika.

Miał także okazję reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej, tutaj po stronie triumfów można zapisać mu szczęśliwy rok 2009, kiedy zdobył dwa złote medale juniorskich drużynowych czempionatów: w Gorzowie mistrzostw świata wraz z Maciejem Janowskim, Grzegorzem Zengotą, Przemysławem Pawlickim i Arturem Mroczką i w duńskim Holsted, także w towarzystwie Janowskiego i Pawlickiego, a także Sławomira Musielaka i Patryka Dudka.

Mógł także zawiesić na swojej szyi złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski z 2012 roku jako zawodnik Tauron Azotów.

O przyszłorocznym składzie zespołu ze stolicy Podkarpacia wiadomo, że Lampartowi partnerować będą pozyskani ze specHouse PSŻ Poznań Kevin Wölbert i Eduard Krčmář, debiutanci w polskiej lidze bracia Gustav i Jonatan Grahn ze Szwecji, powracający po pięciu latach do zespołu Paweł Miesiąc oraz Hubert Łęgowik, dla którego będzie to kolejny sezon nad Wisłokiem.

Wszystkie transfery tegorocznego okienka transferowego znajdziesz TUTAJ.

Zachęcamy również do zapoznania się ze składami:
-> PGE Ekstraliga
-> eWinner 1. Liga Żużlowa
-> 2. Liga Żużlowa
-> U24 Ekstraliga

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.