Sytuacja podczas trwania okresu transferowego zmienia się jak w kalejdoskopie, zarówno w Polsce, jak i w Szwecji. Wbrew wcześniejszym doniesieniom, zatrudnienie w jednej z czołowych lig znalazł mistrz Starego Kontynentu.

Choć wcześniej informował, że w 2022 roku może nie znaleźć nowego pracodawcy w Kraju Trzech Koron, Robert Lambert będzie ścigał się w nowym sezonie w Bauhaus-Ligan. Po opuszczeniu Lejonen Gislaved przyłączy się do aktualnych drużynowych mistrzów kraju, Smederny Eskilstuna.

Jak dotąd wiadomo, że barwy te będą reprezentować także Daniel Bewley, kolega mistrza Europy 2020 z reprezentacji Wielkiej Brytanii.

Robert to zawodnik, którego znamy od dawna. Próbowaliśmy już wcześniej namówić go na starty w naszej drużynie, jednak nie udało się sfinalizować tych rozmów. Mimo stosunkowo młodego wieku ma na swoim koncie duże doświadczenie. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z Robertem w Smedernie

– poinformował związany z zespołem z Eskilstuny tercet Jerker Eriksson, Stefan Jarl i Jimmy Jansson.

Także z komunikatu na oficjalnym profilu zawodnika na Facebooku przebija optymizm w związku z nowym pracodawcą.

Eskilstuna Smederna w 2022! Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę potwierdzić, iż dołączam do zespołu w nowym sezonie, nie mogę doczekać się nowych przygód w lidze szwedzkiej na jednym z moich ulubionych torów, do zobaczenia niebawem

– napisał.

Na tę chwilę wiadomo, że oprócz dwójki mistrzów świata z finału Speedway of Nations 2021 w kadrze Smederny znajdą się też Johannes Stark, Pontus Aspgren i Joel Andersson.

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.