Trwa kolejna żużlowa kolejka w Polsce, w sobotę rywalizowała eWinner 1. Liga oraz 2. Polska Liga Żużlowa. W ramach rozstrzygnięć drugoligowych to goście okazali się zwycięzcy, natomiast mecz na zapleczu PGE Ekstraligi beniaminek pokonał Orła Łódź. Zapraszamy na podsumowanie tych spotkań w Twoim Portalu Żużlowym!

Budmax Stal Polonia Piła – Texom Stal Rzeszów 40:49

W Pile panowały pozytywne nastroje, poprzednie spotkanie tej drużyny zakończyło się ich pierwszym zwycięstwem w sezonie. Mocno podbudowało to zawodników, kibiców i zarząd, który chciał kontynuować dobrą passę. Na drodze do zwycięstwa stanęła jednak Texom Stal, która w przedsezonowych przewidywaniach miała bić się o awans do eWinner 1. Ligi. Po pierwszej serii to gospodarze zbudowali sobie sześciopunktową przewagę, niestety, szybko utracili ją w drugiej. Gospodarzom brakowało trzeciego zawodnika, dobrze spisywali się Mroczka i Jędrzejewski, niestety to nie wystarczało i goście wyszli na ośmiopunktowe prowadzenie. Pilanie mieli jeszcze szansę na odwrócenie losów spotkania gdy udało im się wygrać podwójnie bieg jedenasty i dwunasty. Na tablicy wyników widniał remis, ostatnie biegi należały jednak do zawodników Texom Stali, która ostatecznie wygrała dziewięcioma punktami.

Unia Tarnów – OK Bedmet Kolejarz Opole  33:57

Do Tarnowa przyjechała ekipa Kolejarza podrażniona porażką w ostatnim spotkaniu z Texom Stalą Rzeszów. Tarnowianie natomiast podchodzili do tego spotkania jako zwycięzcy swojej ostatniej potyczki. Wynik od początku sprzyjał ekipie przyjezdnej, która po pięciu gonitwach prowadziła już dziesięcioma „oczkami”. Opolanie nie zamierzali się zatrzymywać, kolejne trzy biegi to ich drużynowe zwycięstwa, w połowie zawodów Unia była deklasowana dwudziestoma punktami. Nic nie zapowiadało tak jednostronnego spotkania, sport ma jednak to do siebie, że lubi zaskakiwać. Opolanie byli ewidentnie lepiej przygotowani, szybsi i skupieni na celu, jakim było zwycięstwo w meczu. Unia nie była w stanie nadążyć za „Kolejarzami”, którzy wygrali to spotkanie bardzo pewnie.

Trans MF Landshut Devils – H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 50:39

Beniaminek z Niemiec w ramach rozgrywek eWinner 1. Ligi podejmował drużynę z Łodzi. „Diabły” pokazały już, że na własnym obiekcie musi liczyć się z nią każda ekipa. Pokonali oni w końcu faworyta rozgrywek – Abramczyk Polonię i byli blisko pokonania Stelmet Falubazu, zabrakło niewiele. Trudno wskazać było drużynę pretendującą do zwycięstwa, ekipy miały bardzo podobne szanse, pierwsza seria startów zdecydowanie należała jednak to gospodarzy. Po czterech gonitwach mogli oni pochwalić się dziesięciopunktową przewagą. Pomimo prób odrobienia straty łodzianie nie potrafili doskoczyć do przeciwnika, brakowało im argumentów na dobrze spasowane „Diabły” z Landshut. Ostatecznie drużyna beniaminka zwyciężyła jedenastoma punktami.

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.