Na te wiadomości czekali kibice klubu w biało-niebieskich barwach. Ostatni dzień okresu transferowego przyniósł spodziewaną i bardzo ważną informację dotyczącą kadry na przyszłoroczne rozgrywki 2.ligi żużlowej.

Ostatnim akcentem transferowym przed sezonem 2022 w Texom Stali Rzeszów jest informacja o kolejnym, jakże ważnym powrocie do tej drużyny. Wiadomo już, że sympatycy żużla nad Wisłokiem znów zobaczą w akcji wychowanków: Dawida Lamparta i Pawła Miesiąca, którzy tutaj zaczynali swoje kariery: Miesiąc dwadzieścia, a Lampart piętnaście lat temu. Na ten powrót niektórzy z kibiców mogli czekać szczególnie. Jest to bowiem powrót, do którego mogło nie dojść.

27 kwietnia 2021 roku to data, która wiele zmieniła. Na pewno zmieniła wiele w życiu Andrija Karpowa. To wówczas ukraiński zawodnik Texom Stali podczas gościnnego treningu w Grudziądzu uległ poważnemu wypadkowi. Zawodnicy z Podkarpacia nie mogli trenować wówczas na własnym obiekcie, przechodzącym remont. Wychodząc z wirażu, 34-latek uderzył z wielką siłą w bandę.

Skończyło się dziewięcioma złamanymi żebrami oraz pęknięciem płuca. Bezpośrednio po wydarzeniu jego życie było zagrożone, przebywał w śpiączce farmakologicznej, a o powrocie do ścigania nikt nawet nie myślał. Po trzech dniach wybudzono go z komy, a dalsza rehabilitacja przebiegała już pod okiem specjalistów ze szpitala wojskowego w Bydgoszczy. Już 14 maja, co po tak poważnej kraksie jest krótkim terminem, opuścił lecznicę, o czym sam poinformował fanów.

Dzień dobry, jest mi niezmiernie miło poinformować, że właśnie opuściłem bydgoski szpital i wracam do domu. W ciągu najbliższego tygodnia rozpoczynam proces rehabilitacji, aby jak najszybciej wrócić do pełni sprawności

-pisał wówczas na swoim profilu na Facebooku.

Pod nieobecność Ukraińca Texom Stal zajęła piąte miejsce w tegorocznych drugoligowych rozgrywkach z dorobkiem 13 punktów po dwunastu ligowych spotkaniach.

W przyszłorocznej kadrze Texom Stali jak do tej pory znalazły się nazwiska wspomnianych już Lamparta i Miesiąca, a oprócz tego szwedzkich braci debiutujących w polskiej lidze – Jonatana i Gustava Grahnów, Huberta Łęgowika, oraz pozyskanych z poznańskiego zespołu Kevina Wölberta i Eduard Krčmářa.

Wszystkie transfery tegorocznego okienka transferowego znajdziesz TUTAJ.

Zachęcamy również do zapoznania się ze składami:
-> PGE Ekstraliga
-> eWinner 1. Liga Żużlowa
-> 2. Liga Żużlowa
-> U24 Ekstraliga

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.