Po ubiegłorocznym sukcesie Speedway Ekstraliga Camp Polski Związek Motorowy oraz PGE Ekstraliga ruszają z zapisami na drugą edycję wydarzenia. Odbędzie się ono ponownie w Toruniu na Motoarenie oraz minitorze w dniach od 24 do 28 lipca.

Zaproszenia do uczestnictwa w Campie kierowane są do zawodników z federacji zrzeszonych w FIM w klasach: 85-190 cc, 250 cc i 500 cc. To właśnie za pośrednictwem krajowych federacji można zgłaszać zawodników. W tym roku organizatorzy przewidują miejsce dla szesnastu zawodników w każdej z trzech klas: 500 cc (od 16 do 20 roku życia), 250 cc (od 13 do 16 roku życia) oraz w nowej klasie 85-190 cc (od 11 do 13 roku życia, przypomnijmy, że w tej klasie można startować zarówno na motocyklach zasilanych metanolem, jak również benzyną).

Speedway Ekstraliga Camp został bardzo dobrze przyjęty przed rokiem i wiemy już na pewno, że jest duże zainteresowanie wydarzeniem ze strony federacji z całego świata – powiedział Michał Sikora, Prezes Polskiego Związku Motorowego. – To swego rodzaju impuls dla zawodników, aby u progu kariery trafić do Polski, gdzie żużel jest na najwyższym światowym poziomie. Dla naszej federacji oraz PGE Ekstraligi to też swego rodzaju misja, która polega na zaprezentowaniu możliwości dla młodych zawodników. Liczymy, że już za kilka lat pierwsi uczestnicy naszych Campów będą startowali w zawodach rangi Mistrzostw Świata w kategorii seniorów, a być może nawet zdobywali tam medale – dodał Michał Sikora.

Przez blisko tydzień młodzi zawodnicy będą mieli w Toruniu okazję nie tylko do treningów pod kierunkiem wykwalifikowanych trenerów, ale także do szkoleń z zakresu mediów i marketingu, zajęć z fizjoterapeutą czy też tunerem, ale przede wszystkim wezmą udział w zawodach, które podsumują ich wysiłek. Jak przed rokiem, na najlepszych czekać będą nagrody w postaci silników czy akcesoriów żużlowych, a dla wszystkich pamiątkowe medale za uczestnictwo i certyfikaty.

Speedway Ekstraliga Camp będzie również okazją do spotkania się z aktualnymi gwiazdami PGE Ekstraligi takimi jak Martin Vaculik, Janusz Kołodziej, Emil Sajfutdinow czy Szymon Woźniak. Organizatorzy przewidują udział w Campie również znanych trenerów, tradycyjnie już Ashleya Hollowaya, a także konferencję prasową dla mediów, które będą mogły akredytować się na Camp. Bezpośrednio po wydarzeniu młodzi zawodnicy będą też mieli możliwość obejrzenia zawodów FIM Speedway World Cup we Wrocławiu.

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.