Trwa okienko transferowe w Szwecji, a włodarze tamtejszych klubów nie próżnują i regularnie dowiadujemy się o umowach kolejnych żużlowców. Nowego pracodawcę w kraju Trzech Koron ma m.in. Dominik Kubera, który będzie ścigał się m.in. z Hubertem Łęgowikiem.

Ostatnie dwa dni przyniosły nam dziewięć kontraktów na sezon 2021. Najważniejszym w tym gronie był jednak Polak, wspomniany Kubera, który związał się z Lejonen Gislaved. Leszczynianin w ostatnim sezonie ścigał się dla Vetlandy, gdzie był jednym z ważnych ogniw. W Gislaved będzie występował w zupełnie nowej dla siebie roli.

Jesteśmy przekonani, że Kubera ma potencjał, aby przyjąć rolę lidera i w takim charakterze go widzimy. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że mogliśmy z nim podpisać kontrakt

– czytamy w komunikacie na stronie Lejonen. Barw klubu spod znaku Lwa bronić będą również: Hubert ŁęgowikDimitri Bergé, Oliver Berntzon, Casper Henriksson, a także Mathias Thörnblom.

Nowego kolegę w Piraternie Motala mają również Oskar Fajfer i Jakub Jamróg. Do ekipy dołączył Jonas Seifert-Salk, który przedłużył swoją umowę i tym samym spędzi wśród „Piratów” swój trzeci sezon z rzędu. Swojego pracodawcy nie zmieniają również ci, którzy będą się ścigać z Fajferem w Aforti Starcie Gniezno, czyli Antonio LindbäckPhilip Hellström-Bängs. Obaj będą zdobywać punkty dla Masarny Avesta.

Przynależność klubową na kolejny sezon mają również dwaj inni Szwedzi. Anton Karlsson złożył podpis pod stosownymi dokumentami w Västervik Speedway, z kolei Alexander Woentin zamienił Vetlandę na Dackarnę Målilla.

Na transferowym rynku nie śpią również kluby Allsvenskan League. Tu jednak na razie nazwiska ogłosiła Griparna Nyköping. Tamtejsze barwy przywdzieją John Lindman, Theo Bergqvist oraz Silas Hoegh.

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.