Ofensywa transferowa Wilków Krosno trwa w najlepsze. W tym okienku jednak klub z Podkarpacia rozpoczął poważne polowanie także wśród juniorów. W kręgu zainteresowań wicemistrza pierwszej ligi są nazwiska klubów z PGE Ekstraligi.

W sezonie 2021 zespół z Krosna otarł się o awans do PGE Ekstraligi. Ostatecznie w finale do pokonania Arged Malesy Ostrów Wielkopolski zabrakło dość sporo, głównie za sprawą formacji juniorskiej, która nie miała żadnych szans w pojedynkach z wychowankami Mariusza Staszewskiego.

W przyszłym roku sytuacja ma się zmienić. Wilki rozpoczęły bowiem łowy, które powinny się zakończyć kontraktami z zawodnikami cenionymi na krajowym podwórku.

Największym pewniakiem do dołączenia do zespołu z Podkarpacia wydaje się być Krzysztof Sadurski. Leszczynianin, który ostatnie sezony spędził w zespole Unii oraz Kolejarza Rawicz rozpoczął poszukiwania nowych wyzwań, tym bardziej, że jego szanse na jazdę w PGE Ekstralidze bardzo mocno zmalały.

18-latek, chcąc pozostać na ligowej powierzchni, musi więc zejść o poziom niżej, co jednak zarówno dla niego, jak i drużyny z Krosna, powinno okazać się dobrym ruchem. Według prasowych doniesień wynika, że obie strony doszły już nawet do porozumienia. A sam zawodnik gościł tam podczas zawodów towarzyskich, w których to zdobył osiem punktów (t,1,1,3,3).

Drugim zawodnikiem, który jest przymierzany do Wilków, jest Franciszek Karczewski. Młodziutki wychowanek Włókniarza Częstochowa od lat uchodzi za ogromny talent, który wejście do seniorskiego ścigania powinien mieć podobne jak Wiktor Przyjemski czy Paweł Trześniewski. Oczywiście jednak nie jest to pewne. Tym samym wydaje się, że ściągniecie Karczewskiego przez pierwszoligowy klub to spore ryzyko, które jednocześnie szybko może się opłacić.

Ostatnie nazwisko, które w kuluarach pojawia się obok loga Wilków, to Kajetan Kupiec – kolejny wychowanek Włókniarza, który mimo bardzo dobrych wyników w zawodach młodzieżowych, pozostaje nieco w cieniu wspomnianego już Karczewskiego. 15-letni zawodnik nadal jest jednak bardzo ciekawą opcją, która szybko mogłaby się opłacić włodarzom klubu z Podkarpacia.

Obaj zawodnicy Włókniarza ścigali się we wspomnianych przy Sadurskim zawodach. Karczewski wywalczył 10 punktów z trzema bonusami (1,2*,2*,2*,3), z kolei Kupiec 13+1 (2,3,3,3,2*).

Z naszych informacji wynika, że na młodzieżowej liście Wilków widnieje jeszcze Karol Żupiński. Ten transfer może być jednak nieaktualny, bowiem uzależniony był od pozyskania Bartłomieja Kowalskiego. Wówczas tarnowianin stworzyłby duet z Krzysztofem Lewandowskim, a wobec fiaska rozmów i oddania Kamila Marcińca do Zdunek Wybrzeża, temat przenosin gdańszczanina do Krosna mógł się przedawnić.

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.